Nebezpečný spam útočí také na uživatele programu Skype

Nebezpečné odkazy na viry a trojské koně se šíří především prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí. Ale počítačoví piráti se snaží terorizovat také uživatele komunikačního programu Skype. Bezpečnostní společnost Malwarebytes Labs varuje před touto novou hrozbou.

V podstatě postup útoku je naprosto totožný. Kybernetičtí zločinci se nabourají do cizího počítače, ve kterém získají přístup k programu Skype. A poté rozesílají kontaktům nevyžádané zprávy s odkazem na podvodné stránky obsahující vir či trojský kůň. Nicméně aby byla zpráva uvěřitelná, většinou ještě k odkazu dopíšou, že po kliknutí může uživatel vidět zábavné fotografie či pikantní video.

Když vám člověk, kterého skutečně znáte, pošle nějaký odkaz, pravděpodobně na něj kliknete. Pozor, nenechte se napálit. A při klikání na odkazy buďte obezřetní.

social-media-419944_1280

Viry se dnes šíří i přes program Skype. Pozor na ně.

Pokud byste klikli na nebezpečný odkaz, který vám podstrčí internetoví piráti, dostanete se na podvodný web se škodlivým kódem. Po kliknutí na jakoukoliv část dané stránky by se vám zobrazila hláška, že musíte nainstalovat příslušný program. A hlášení vás zároveň varuje, že pokud program nenainstalujete, nepřehrajete pikantní video. Ale po zahájení instalace pustíte do svého počítače nezvaného hosta.

Prostřednictvím odkazů, které se rozesílají v rámci programu Skype, se šíří celá řada virů a trojských koňů. Některé odposlouchávají komunikaci, jiné mohou vybílit váš bankovní účet.

Útoky se objevují především v Indii, Japonsku a na Filipínách. Ale je pouze otázka času, kdy se objeví také v tuzemsku.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru