Nebaví vás už umývat auto? Máme pro vás řešení

Někteří lidé považují mytí auta za posvátný rituál. Nicméně většina z nás se pokud možno mytí auta vyhýbá. Proto nás teď potěšila nová nanotechnologie od Nissanu, která funguje na jednoduchém principu – odpuzuje vodu a olej. Díky tomu může vznikat samočisticí auto.

Tento nový nátěr vyvinutý inženýry Nissanu ve Velké Británii je hydrofobní a oleofobní. To znamená, že odpuzuje vodu a olej. V praxi tedy všechen sliz a jiný bordel, co se za normálních okolností lepí na auto, se nyní ani nepřipojí.

Je to jako vosk, ale lepší. Samočisticí schopnosti dosáhla automobilka vytvořením ochranné vrstvy vzduchu mezi lakem a okolním světem. Ta zabraňuje okolním látkám vytvořit špinavé stopy na vozidle.

 

Rozdíl je skutečně patrný již na první pohled

Rozdíl je skutečně patrný již na první pohled

A dle videa to odpuzuje vodu v jakékoliv formě – tedy i led či déšť. A bláto? To už taky nikoho netrápí. Sám Nissan tvrdí, že myčkám na auto už odzvonilo. Ale ne tak rychle.

Druhá strana mince

Zdá se vám to všechno příliš jednoduché? Tomu se nedivíme. Věříme, že tato technologie skutečně funguje. Ale pouze na nějakou dobu. Nissan nikde neuvádí, že stačí auto nastříkat pouze jednou.

A cena zatím stále není jasná. Spekuluje se ale o ceně 450 liber za jeden nástřik, tedy kolem 15 tisíc korun. V krátkodobém horizontu se to tedy určitě nevyplatí. A v tom dlouhodobém? To ukáže až čas.

zdroj: wired.com, mirror.co.uk

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru