Dnes vyšlo 15 článků

Ne všechny informace o koronaviru jsou pravdivé. Sociální sítě tvoří dezinfomace

Ne všechny informace o koronaviru jsou pravdivé. Sociální sítě tvoří dezinfomace

Koronavir naší společnost pravděpodobně jen tak neopustí. Každým dnem přibývá nových a nových případů nákazy koronavirem. Je jasné, že vše pomine až bude objevena protilátka a lidí se budou moci nechat vakcínou očkovat. Každý by chtěl o koronaviru vědět co nejvíce a být připravený nebo provést preventivní opatření. Proto lidé pročítají nejrůznější informace sdílené na internetu a sice na sociálních sítích – nejčastěji na Twitteru nebo Facebooku. Lidé si automaticky myslí, že pokud se informace týkají koronaviru a jsou zveřejněny, jsou verifikované, jenže to není tak úplně pravda.

Na internet má přístup takřka každý a stejně tak na něm může každý publikovat jakoukoliv informaci. Není tedy divu, že se na sociálních sítí neřeší nic jiného než koronavir. Vznikají různé skupiny a stránky, kde si lidé vyměňují informace a samozřejmě také živí paniku.

Situace není lehká a tak se lidé snaží informovat, jak jen mohou. Problém je, že lidem nestačí pouhé vyjádření vlády nebo Ministerstva zdravotnictví. Jsou lační po jakýchkoli informacích a zaujme je každý titulek, kde je uveden koronavir. Jenže každý informace na internetu nepochází z důvěry hodného zdroje. Většina informací je smyšlená a vytvořená jen aby v lidech vzbudila zájem. Pravdivé informace se mísí s konspiračními teoriemi a výsledek je pak považován za pravdu, kterou nám stát nesdělí.

Jaké zprávy jsou zaručeně falešné? 

1) Koronavir vyvinula a schválně rozšířila nadace Billa Gatese 

2) Koronavir je určen k vyhubení přebytečného obyvatelstva 

3) Lék na koronavir je znám již dávno, ale veřejnosti je zatím odepřen

4) Většina států vypne internet, aby se informace nemohly šířit dál 

5) Koronavir rozšířilo Rusko, aby rozvrátilo Evropu 

Dezinformace mezi sebou pak sami šíří uživatelé, pro které to může být pouhé krácení dlouhých chvil v karanténě. Ověřenými zdroji jsou přímo stránky vlády, policie ČR nebo web Ministerstva zdravotnictví.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru