Dnes vyšlo 15 článků

Ne McDonald’s, ale Strýček Váňa: Rusové reagují na odchod fastfoodového řetězce

Ne McDonald’s, ale Strýček Váňa: Rusové reagují na odchod fastfoodového řetězce

Ruská invaze na Ukrajinu dopadla i na průměrný život Rusů. Mnoho globálních značek a podniků stáhlo z Ruského území své pobočky a nebudou svoji činnost v Rusku provozovat. Rusové tento odchod svých lovebrandů nesli velmi špatně. Když se oznámil odchod světoznámého a ikonického McDonald’s, tvořili se před ním nedozírné fronty. Pokud se podíváte na eBay, tak se meníčko z „mekáče“ prodává v řádech tisíců korun. Fastfoodový řetězec měl v Rusku celkem 850 poboček.

Rusko se rozhodlo, že své občany utiší a poskytne jim alternativu. Rozhodlo se založit obdobu McDonald’s, ale poruštěnou. Logo, které se hlásí o registraci, je nápadně podobné globálnímu gigantovi. Posuďte sami.

Název nemůže být stejný, tudíž Rusko navrhlo alternativu. Název ruské modifikace McDonald’s je Strýček Váňa. S iniciativou přišel předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin. Podle něj byli v rámci McDonald’s stejně používány ruské suroviny. Při otevření tuzemského fastfoodu by se zachovala i pracovní místa. Pod žádost o nově registrovanou značku se podepsala skupina podnikatelů, kteří v odchodu McDonald’s vidí podnikatelskou příležitost.

Zdroj, foto: twitter.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru