Ne džíny pro vás, ale pro váš smartphone

Ne džíny pro vás, ale pro váš smartphone

Džíny s rozšířenými nohavicemi, úzké džíny, … Móda se prostě mění. Ovlivňuje ji spoustu faktorů, momentálně třeba rozvoj technologií. Nyní tak do svého šatníku můžete přidat jedny džíny určené přímo pro chytré telefony.

Co je na nich tak speciálního

Patrná je zde kombinace módy a technologií. I/O Denim jsou džíny, které mají podle stránek internetové společnosti kapsu na levé noze mezi koleny a kyčlí podél švu. Tahle kapsa, uvedená pod ochrannou známkou I/O Pocket, se hodí pro každý smartphone, který má displej velký 4,8 palce nebo menší, včetně iPhonu a Samsungu Galaxy S.

Co stojí za tím nápadem

Tyto džíny jsou téměř revoluční, jejich tvůrci tvrdí, že se zaměřují na lidi, kteří mají problémy s vytahování mobilních telefonů ze standartních kapes. Generální ředitel Anand Venkatrao se k tomuto projektu inspiroval při automobilové nehodě na dálnici, kdy se marně snažil vytáhnout svůj smartphone z kapsy.

„Snažil jsem se vyndat telefon z kapsy – mám iPhone – a udělal jsem zvláštní manévr, při kterém jsem musel úplně natáhnout nohu, spustil jsem oči z vozovky a vybočil, téměř jsem narazil do aut přede mnou a tehdy jsem si uvědomil, že úzké džíny nejsou ideální k tomu, abyste si do nich dávali svůj mobilní telefon,“ vysvětluje Anand Venkatrao.

Můžeme přemýšlet o několika jiných způsobech, jak zabránit podobným nehodám – například nepoužívat telefon při jízdě, odkládat telefon do držáku nebo na jiné bezpečné místo v autě a podobně. Ale v tom, že úzké džíny nejsou příliš vhodné pro mobilní telefony, má Venkatrao zřejmě pravdu.

Na kolik si je firma cení

I/O Denim jsou vyrobeny ze 100% bavlny a mají stejně úzký střih, jaký je dnes moderní. Na internetových stránkách společnosti je lze zakoupit za 115 dolarů (asi 2300 Kč).

Koupili byste si takové džíny?

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru