Navrhněte Lego, sbírejte hlasy přes internet a vydělejte na něm

Taky jste si jako malí strašně rádi hráli s Legem? Byla to úžasná stavebnice a zároveň prospěšná hračka – podporovala totiž představivost. Ani v dospělosti se však téhle libůstky nemusíte vzdávat. Jestli vám představivost z dětství zůstala, máte jedinečnou šanci na Legu vydělat. Když navrhnete vlastní stavebnici a lidem se bude líbit, získáte pak podíl z celkových tržeb.

Společnost Lego spustila projekt Lego Ideas, v rámci nějž umožňuje svým fanouškům navrhnout si vlastní stavebnice. Fantazii se meze nekladou – může to být něco ze Star Wars nebo třeba pokoj Sheldona z Teorie velkého třesku. Koneckonců na návrhy se můžete sami podívat na ideas.lego.com.

bigbanglego2

Pokud se vám podaří vymyslet něco vlastního, je potřeba to dobře vyfotit, popsat a umístit na web. Pak máte dva roky na to nasbírat co nejvíce hlasů. Když se váš návrh, bude líbit aspoň 10 000 lidem, máte z poloviny vyhráno.

Takový návrh schválený veřejností dále putuje ke komisi designérů a markeťáků z Lega. Ti nakonec vynesou verdikt, zda projekt má či nemá potenciál. Když se jim taky líbí, vaše stavebnice jde do sériové výroby. A vy získáte 1 % z celkových tržeb.

birds2

Nejšílenější výmysly?

Projekt ve skutečnosti běží už od roku 2011, jen o něm moc lidí neví. Obzvlášť tady v Česku. Za těch pět let už se do sériové výroby dostalo 13 stavebnic navrženými lidmi z celého světa (seznam všech najdete tady). Další dvě jsou v současné době schválené.

Lidé se hodně inspirují filmy nebo seriály. Kupříkladu přes 5000 lajků má návrh Lega s tematikou Top Gear.

top-gear-lego

Komentáře

Nahoru