Dnes vyšlo 15 článků

Návod: Jak se nechat odstranit z výsledku Google vyhledávání?

Před 2 týdny jsme vás informovali o rozsudku Soudního dvoru EU, který říká, že „všichni máme právo být zapomenuti“ a že tedy Google musí v případě požádání odstranit z vyhledávání určité odkazy. A Google nyní spustil speciální nástroj.

Tato služba je dostupná od dnešního dne (30.5.2014), a samozřejmě je dostupná již i v našem jazyce. Můžete ji najít na tomto odkazu. Nicméně Google upozorňuje, že každou žádost pečlivě přezkoumá a  neslibuje, že každému skutečně vyhoví.

Tato služba je určena pouze těm, u kterých se při vyhledávání jejich jména objevují  výsledky „nepřiměřené, irelevantní nebo již irelevantní nebo přesahující míru s ohledem na účely dotčeného zpracování.“

Samotná žádost se skládá ze dvou částí. V prvních z nich musíte vyplnit, o jakou osobu se jedná. Tuto žádost můžete klidně vyplnit i za svoji manželku či za své dítě. Červeně označená políčka jsou povinná.

google_formular

Ve druhé části musíte vyplnit přímo odkazy stránek, které vás nějakým způsobem poškozují a musíte potvrdit svoji totožnost:

google_formular_2To celé musíte stvrdit svým „podpisem“. Nicméně jedná se jenom o provizorní nástroj, Google do budoucna plánuje tuto službu svázat i s úřady a institucemi, které se zabývají ochranou osobních dat.

Ale nesmíte zapomenout, že se jedná jenom o výsledky vyhledávání. Sice už informace o vás nebudou ve vyhledávání Googlu, ale stále budou na dalších odkazech.

A že vás nepůjde najít na Googlu neznamená, že vás nepůjde najít pomocí jiného vyhledávače. Nejlehčím způsobem je tedy stále pokusit se nějakým způsobem smazat informace o vás na daných stránkách.

zdroj: support.google.com

Komentáře

Nahoru