Dnes vyšlo 15 článků

Naučte se správně nabíjet iPhone – vydrží déle!

Naučte se správně nabíjet iPhone – vydrží déle!

Jak postupovat, aby vám iPhone vydržel nabitý co nejdéle? Je nutné při pořízení iPhonu baterii kalibrovat? Co dělat, pokud se iPhone při nabíjení přehřívá? A je vhodné přístroj nabíjet přes noc? Na všechny tyto, ale i další otázky, nabízíme stručné odpovědi.

Jak zajistit vysokou kapacitu baterie?

Baterie použité v iPhonech využívají lithium-iontovou technologii, oproti předchozím generacím baterií tak vydrží déle a nabíjejí se rychleji. Oproti dřívějším technologiím se vyznačují i vyšší energetickou hustotou – i při menších rozměrech vydrží více. Technologie je jedna věc, ale používání a péče o baterii věc druhá. Aby vám baterie vydržela, měli byste dodržovat základní postupy doporučované pro iPhone i další iOS zařízení od Applu.

iphone-cable-charging-640x410

1. Pozor na teplotu

Při nabíjení zařízení pozorujte čas od času jeho teplotu – vlivem některých obalů přístroje jako jsou kryty a pouzdra může docházet k přehřívání baterie. To vede ke zpomalení nabíjecího procesu, ale může to mít za následek také mnohem horší scénáře. Při nabíjení byste také neměli přístroj používat – opět dochází k přehřívání. To stejné platí i pro venkovní teploty při používání iPhonu – teploty nad 35°C mohou trvale snížit kapacitu baterie. Nízké teploty pouze zapříčiní pokles výdrže baterie.

2. Hlídejte si aktualizace

Apple na svých stránkách uživatele vybízí, aby svůj přístroj pravidelně aktualizovali. Aktualizace softwaru totiž v mnohých případech obsahuje nejnovější technologie zaměřené také na úsporu energie. Dovolte tedy svému iPhonu či dalším produktům od Applu, aby vždy mohly používat nejnovější verze iOS, macOS nebo watchOS. Zařízení vám tak díky aktuálním technologiím nabídne vyšší výdrž baterie.

jak-nabit-iphone-iphone-8

3. Používejte pouze originální příslušenství

Abyste svému zařízení zajistili optimální podmínky pro fungování, používejte vždy pouze originální příslušenství od Applu – především pak nabíjecí adaptéry. I když by se vám mohlo zdát, že na první pohled vypadají adaptéry z čínských e-shopů zcela totožně s originálem, opak bývá často pravdou. Použitím kvalitního adaptéru od Applu či alespoň certifikovaných výrobků Mfi – Made For iPhone, se vyhnete nepříjemnostem jako je přetrhnutí kabelu či dokonce vyhoření. Za to vám padělky jistě nestojí.

4. Při skladování dejte pozor na míru nabití

Pokud potřebujete zařízení na delší dobu skladovat, doporučuje výrobce nabít iPhone na 50 % a následně jej vypněte. Tento krok zajistí pozitivní ovlivnění celkové kondice baterie. Dále je doporučeno zařízení uložit do suchého prostředí s teplotou do 32°C – teplota okolního prostředí je totiž důležitým faktorem ovlivňující životnost baterie, a to i v případě, že přístroj není zrovna využíván.

iphone-410324__340

Jak je to s kalibrací baterie?

Budete-li hledat informace o kalibraci baterie, ve starších článcích se zřejmě dočtete rady jak na to – kalibrace je však v dnešní době nutná jen pokud máte s baterií v iPhonu problémy. Rozhodně se v dnešní době neprovádí kalibrace baterie při pořízení přístroje – baterie iPhonu u dalších zařízení od Applu jsou totiž kalibrovány již při výrobě. Jak se kalibrace provádí? Nechte iPhone, aby se vypnul důsledkem nízkého stavu baterie, nabijte přístroj na 100 %, následně jej restartujte.

Pozor na mýty spojené s nabíjením.

Technologie pokročila, a proto již nemusíme dodržovat postupy, které byly dříve běžné. Pokud potřebujete iPhone opakovaně zapojit a odpojit od zdroje energie, zařízení se nic nestane. Jistě to není vhodné dělat každou chvilku, ale lithium-iontové baterie se tímto zacházením poškodí naprosto minimálně. Zároveň se nemusíte bát přístroj nabíjet v noci – nemůže dojít k „přebití“. Když se kapacita baterie dostane na 100 %, nabíjení se přeruší a iPhone čerpá energii přímo ze sítě.

Při dodržení výše uvedených doporučení vám baterie vydrží dlouhou dobu.

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru