Dnes vyšlo 15 článků

Naučmese Fest znovu překvapil: Jak funguje lidský mozek, tělo nebo třeba origami?

Naučmese Fest znovu překvapil: Jak funguje lidský mozek, tělo nebo třeba origami?

Přes 90 účastníků se v sobotu 18. října nahrnulo do prostor pražského Impact Hubu, kde probíhala tradiční akce plná networkingu, sdílení a získávání nových dovedností.

Brány coworkingového prostoru na Smíchově se otevřely již v 8 ráno, aby se všichni stihli rozkoukat, nasnídat a nakopnout úžasnou kávou z pražírny Coffee Source z rukou kluků z Cafe Prostoru.

Snídaně šamionů.

Snídaně šamionů.

Po vydatné snídani sestávající z dřevorubeckých krajíců domácího chleba s poctivou paštikou, quiche s řepou a kozím sýrem i něčeho sladkého na zub od dua Gazdinka se všichni účastníci sešli na úvodní slovo s organizátory.

Jídlo bylo jako od Gazdinky.

Jídlo bylo jako od Gazdinky.

„Vážně nás těší, že jste se poslední slunnou sobotu v tomto roce rozhodli zavřít pod jednou střechou zrovna s námi,“ odlehčil atmosféru Adam Marčan a spolu s Honzou Tinkou a Bětkou Rektorisovou popřáli necelé stovce participantů skvělou zábavu. A že jí bylo!

nms2

Prostory Impact Hubu dodaly akci kreativní hipster nádech.

Na kurzu Janky Chudlíkové Vylaď se, soustřeď se se vesele prodýchávaly plíce, zapojoval mozek a nacvičoval body language vítěze. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že „v dnešní době si neustále vyrábíme hladinu konstantího stresu, a to díky to-do listům. Spolu s multitaskingem jsou největším zabijákem kreativity a efektivního výkonu.“ Nutno říct, že nezůstalo jen u teorie. Temperamentní lektorka šla skutečně do hloubky a dotkla se niterných problémů každého z nás.

Mistři v odemykání.

Mistři v odemykání.

A když už jsme u odemykání, nelze nezmínit čertovo kvítko celého festivalu, vtipálka Karla Izeru s kurzem Otvírání zámků šperhákem. Z místnosti, kde své „učně“ hecoval v titěrné práci, se neustále ozýval smích. „Na příští Naučmese Fest klidně můžete přijít dřív než organizátoři a počkat tu na ně,“ smál se spolu s ostatními.

V dalších místnostech se vyráběla domácí zubní pasta z jílu a skořice, pracovalo s vonnými oleji a spolu s lektorkou Juditou Klementovou z KosmetikaHrou.cz vykládalo o přírodním zkrášlování.

Žádná alchymie, je to docela easy.

Žádná alchymie, je to docela easy.

Jinde se zase zvedaly Kettlebelly a ochutnávala 99% čokoláda – tou si Michal Turna získal pro svůj kurz Superčlověkem za 3 měsíce většinu účastníků. Dan Gamrot nás pak nechal nahlédnout do svého Evernotu, Tomáš Tatranský se postaral, abychom pasivně vydělávali, a Nimka nás naučila vyrábět úžasné domácí sushi.

O přestávkách se baštilo sushi ve velkém!

O přestávkách se baštilo sushi ve velkém!

„Nejvíc mě překvapilo a zároveň nadchlo skládání origami. Jsem na tyhle věci levá, o to víc mě těší vlastnoručně vyrobená labuť a růžička,“ nechala se slyšet účastnice Adéla.

nms3

Origami prověřilo kreativitu účastníků.

„Jsem rád, že jste se z té výzvy nesložili,“ zavtipkoval při závěrečném zhodnocení lektor Milan Prikner. V uvolněném duchu se pokračovalo večeří, vínem a afterparty, až se dorazilo do Lucerna Baru za písničkou a trochou tance. Tak zase příště!

nms1

V organizačním týmu panovala spokojenost.

Copywriterka, redaktorka a věčná životní optimistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych chtěla sama číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova a z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den. Twitter: @pavlaloka

Komentáře

Nahoru