Nastupující starosta New Yorku Eric Adams požaduje 3 výplaty v bitcoinech

Nastupující starosta New Yorku Eric Adams požaduje 3 výplaty v bitcoinech

Nově zvolený starosta New York City, Eric Adams si plánuje vybrat své první tři výplaty v bitcoinech, což je politiků novinkou. „NYC se stane centrem kryptoměnového průmyslu,“ uvedl Adams ve čtvrtek na Twitteru.

Ve stejném příspěvku napsal, že v New Yorku „vždycky jedou ve velkém“, takže své „první TŘI výplaty“ bude brát v bitcoinech. Zdá se, že Adams se snaží naladit starostu Miami Francise Suareze, který v úterý řekl, že si příští výplatu vezme „100 % v bitcoinech“. Od doby, kdy získal úřad, se starosta New Yorku vrhl do bitvy se Suarezem o to, kdo dokáže přeměnit jejich příslušná území na krypto hlavní města země.

Start-upy, rizikové firmy a kryptoburzy se stěhují do města – nebo alespoň otevírají další kanceláře. Suarez také v únoru oznámil, že Miami plánuje přijímat platby daní v bitcoinech a nechat zaměstnance čerpat mzdu v kryptoměně. Bitcoin 2021, účtovaný jako největší bitcoinová událost v historii, přilákal na začátku tohoto roku do Miami zástupy věrných fanoušků.

Bezpočet dalších konferencí souvisejících s kryptoměnami si vybralo Miami konkrétně proto, že město tomuto odvětví natáhlo červený koberec. Starosta NYC Adams by rád přesměroval část toho krypto reflektoru. Adams v tomto rozhovoru také řekl, že se plánuje podívat na to, co brání růstu bitcoinu a kryptoměny v New Yorku. Jedním z pilířů Adamsovy kampaně bylo učinit město přátelštější pro podniky.

Zdroj, foto: cnbc.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru