Dnes vyšlo 15 článků

5 nejlepších webových nástrojů a aplikací pro barevný design

Nalezení té správné barvy nebo barevné kombinace může významně vylepšit nový design. Barva hraje také důležitou roli v reakci publika na obsah webu. Mezi psychology a marketingovými odborníky je všeobecné známo, že modrá, široce využívaná při web designu, je neutrální nebo dokonce uklidňující, zatímco červená, spojená se stimulací, může zrychlit tep čtenáře. Ale nalezení té správné barvy není vždy tak jednoduché. Existuje spousta barev – červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá nebo fialová (jen abychom jmenovali základní barvy duhy), ale každá z nich má stovky, ne-li tisíce různých odstínů. Naštěstí pro designéry tady máme několik úžasných nástrojů, které pomohou vybrat tu nejdokonalejší barevnou paletu.

1. Adobe Kuler

adobe-kuler-685x469

Kuler je aplikace, která vám pomůže kdekoliv najít tu správnou barevnou inspiraci. Barevné motivy můžete najít pomocí webového prohlížeče nebo iPhonu. Můžete vytvářet a sdílet své vlastní kombinace barev, procházet barevná témata ostatních, synchronizovat své barevné motivy s Adobe Illustrator a okamžitě je použít ve svých designových prvcích.

2. COLOURlovers

COLOURlovers-685x562

COLOURlovers je web pro kreativní lidi, kteří zde sdílejí barvy, palety a vzory. Můžete si zde také přečíst články o barvách a zapojit se do diskuze o nejnovějších barevných trendech. Podívejte se na jejich nástroj pro vytvoření vlastní palety a pokročilejší nástroj s názvem COPASO.

3. Color Scheme Designer

Color-Scheme-Designer-3-685x431

Elegantní webová aplikace vám umožní rychle najít nové barevné schéma. Má také možnosti pro objevování náhodných palet, obsahuje i několik dalších intuitivních nástrojů. Svoji paletu pak můžete exportovat ve formátu HTML + CSS, XML, textovém formátu nebo jako paletu pro Photoshop či Gimp.

4. TinEye Labs

TinEye-Labs-Multicolr-Search-Lab-685x563

TinEye Labs poskytuje několik opravdu užitečných nástrojů pro vyhledávání obrázků podle barvy. Umožňuje řadit přes deset milionů Creative Commons obrázků z Flickru podle barvy – rysu, který se může ukázat jako velmi užitečný

5. ColorCombos

colorcombos-685x428

Tato stránka nabízí nepřeberné množství nástrojů, zdrojů a článků týkajících se barev. S pomocí Combo Testeru si můžete například vyzkoušet, jak vypadají různé kombinace barev na vašem monitoru. A pokud hledáte barevné nápady, nezapomeňte se zastavit v Combo Library, která obsahuje stovky barevných vzorníků spolu s jejich názvy.

Zdroj: dashburst.com

Komentáře

Nahoru