Nástroj, z kterého vznikl framework Ruby on Rails má hodnotu 100 miliard dolarů

Jeden z nejlepších nástrojů na projektový management Basecamp je teď 100 miliardovou společností, podle skupiny investorů, která se dohodla na koupi 0,000000001% společnosti výměnou za 1 dolar.

Zakladatel společnosti Jason Fried informoval na celofiremním meetingu o nové dohodě, která se týká financování investičními společnostmi Yardstick Capital a Institutionalized Venture Partners. Aby Basecamp zvýšil svou hodnotu, musel přestat generovat tržby.

V momentě, kdy máte zisk, je nemožné dělat všechno naráz. Právě proto přecházíme na ,,freeconomics“ model. Dáme všechno zadarmo a necháme trh spekulovat o tom, kolik peněz bychom získali, kdybychom chtěli vydělávat peníze; řekl zakladatel společnosti Jason Fried.

Jason-Freed_

Do konce roku 2016 by měl Basecamp získat 12 miliard uživatelů

100 miliardová hodnota Basecampu není neobyčejná, řekl Aanandamayee Bhatnagar, profesor financí a guru v oblastní ohodnocování společnosti na Grenada State Schnook School of Business. Bhathagar poukázal na uniknutí a tajnou firemní strategii, která předpokládá, že Basecamp přítáhne 12 miliard uživatelů do konce roku 2016.

A jak si společnost poradí s faktem, že je na světě pouze 7,3 miliard lidí? Abychom správně určili hodnotu společnosti, Bhatnagar přiznává, že matematika je hlavně o hádání a používá následující vzorec:

  • [(Twitter sledující x Facebook fanoušci) + (počet zaměstnanců x 1000)] x (celkový počet like + denní shédnutí stránky) + (hodnota záporného cash flow x cena akcií Google)-na druhou a potom zdvojnásobit, v případě že jsou i na mobilních zařízeních anebo jak CEO dotáhl svůj byznys do bankrotu

lounge-1fad12f5da5e71d07133394bd04352a99bbea6d4036c1ae231b4290d411133f0

Aby společnost lépe zvládla překážky ohodnocení společnosti, najala bývalého YouTube ředitele Craiga Mirage 

Aby společnost lépe zvládla překážky ohodnocení společnosti, najala bývalého YouTube ředitele Craiga Mirage na pozici Chef Valuation Officer. Mirage doufá, že i při Basecampu zopakuje úspěch s ohodnocením společnosti YouTube.

Samozřejmě, investice přicházejí s velkými spekulacemi. Ale měli byste vidět naše modely v tabulkách. Jedná se doopravdy o přelomové věci. Basecamp bude vést nový celosvětový pohyb naplněný představováním si růstu a potencionálního zpeněžení, jsme nadšeni ze zveřejnění nepotvrzených možnostech tržeb, které zahrnují crowdsourcing, emotionky, 4D dotyk, mini transakce v aplikacích, směšně vypadajících brýlích, věci na sociálních sítích a obchod s aplikacemi. Vše, co vyrobíme, bude určovat směr; řekl Mirage.

Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru