Dnes vyšlo 1 článků

Nástrahy z filmu Sám doma pod drobnohledem odborníků z kanálu Vsauce3

„Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého,“ říká paní McCallisterová ve filmu Sám doma, když si pomalu uvědomuje, že jí chybí jedno z dětí. Je to malý Kevin, který musí použít důmyslné pasti, aby se doma ubránil proti zlodějům Marvovi a Harrymu. Jake Roper si posvítil na tři vybrané nástrahy, které vysvětluje ve videu zveřejněném na YouTube kanálu Vsauce3.

Výstřižek3Rozpálená klika u dveří. Kbelík s barvou, který se zhoupne na provazu nad schodištěm. A rána páčidlem do hrudníku při snaze odpálit obřího pavouka. To je jen malý výčet toho, co museli ve filmu Sám doma přežít dva záporní hrdinové, kteří si říkali Dlouhoprsťáci. Je vůbec reálné, aby zlodějové Harry a Marv v reálném světě takové příkoří přežili? Není!

Rozdrcená lebka a popáleniny třetího stupně. Děsivé nástrahy Kevina McCallistera

Jake Roper ve videu vysvětluje, že rozpálit kliku na druhé straně dveří není úplně snadné, ale když máte dostatek času a správné vybavení, je to možné. V ideálním případě, kdy od rozpálené kliky nechytnou dveře, je možné kliku nažhavit na takovou úroveň, že by dokázala způsobit popáleniny třetího stupně. A to je zranění, které je nutné si nechat ošetřit v nemocnici. Pokud neměli nešikovní bandité Marv a Harry ruce z azbestu, pak by asi v dalším honu na Kevina nemohli po příhodě s klikou pokračovat.

Výstřižek6Kdybychom přimhouřili oči, možná bychom si dokázali představit, že Harry a Marv jsou drsňáci, které nějaká popálenina jen tak nerozhází. Podle Jake Ropera by však další Kevinovu nástrahu rozchodili jen stěží. Kbelík s barvou na laně, který se zhoupne nad schodištěm a udeří zloděje přímo do hlavy, by je minimálně knockoutoval. Ve videu tuto nástrahu zkouší na figuríně a doplňují o výklad, ve kterém počítají sílu, jakou by kbelík do hlavy udeřil. Zkrátka. Byla by 100% šance, že kbelík člověka odmrští a 42% šance, že mu u toho rozdrtí lebku. Zničující efekt měl kbelík i na realistickou figurínu, takže slovy našeho vlivného politika. „Sorry jako,“ ale bandita by asi dál Kevina ohrožovat nemohl.

Výstřižek

Dlouhoprsťáci by v reálném světě nepřežili, ale v televizi baví už 27 let

Zásah páčidlem do hrudníku by měl podobně ničivé následky, které se moc neslučují se životem. Ve videu Jake Roper opět použil věrnou maketu člověka. Úder páčidlem jí přivodil 7 zlomených žeber, propíchnutou plíci a srdce.

Dlouhoprsťáci, z nejúspěšnějšího filmu roku 1990, by asi v reálném světě nebyli zavřeni policii, protože by nástrahy vychytralého Kevina vůbec nepřežili.

Přestože je film Sám doma plný nerealistických scén, je stále velice oblíbený. Nebo možná právě proto je velice populární i po 27 letech od své premiéry. Každopádně, video Jake Ropera s názvem Could You Survive Home Alone? vidělo už téměř 7 milionů diváků.

Zdroje: www.youtube.com/watch?v=5NhijmGTwwo, www.csfd.cz/hledat/?q=s%C3%A1m+doma

Komentáře

Nahoru