Jak si správně nastavit Google Chrome

Jak si správně nastavit Google Chrome

Někomu tento článek nepomůže, ale někomu naopak ano. Je hodně lidí, kteří si svůj Chrome neaktualizují, neupraví a používají pouze základní verzi i když vědí, že se takhle dá pracování s Chromem pěkně zpříjemnit dle svých potřeb. Rád bych Vám v tomto článku ukázal, jak si aktualizovat Chrome, aniž by jste si ho zdlouhavě museli odinstalovat a poté zase nainstalovat, ale v novější verzi. Je mnoho lidí, kteří nemají povolené aktualizace, já k nim patřím. Ukážu Vám jak můžete jednou za čas věnovat minutku svého času a aktualizovat si svůj Chrome. Dále se zde dočtete jak si zapnout funkci Instant, nebo změnit vzhled. Vše budu popisovat polopatě, takže by to měl pochopit každý. Pokud nebudete něco vědět, neváhejte napsat do komentářů.

Jak aktualizovat Chrome

Je to velmi jednoduché a zabere to méně, než minutku.

Pod tlačítkem zavřít v Google Chrome najdeme tlačítko Přizpůsobení a ovládání Google Chrome. Vypadá jako klíč (hasák), klikneme na něj. Po kliknutí se nám rozjede nabídka, ke konci nabídky najdeme O aplikaci Google Chrome, klikneme na to. Necháme aktualizovat. Bylo to těžké? Já si myslím, že ne, je to určitě lepší než prohlížeč zdlouhavě odinstalovat, poté zase nainstalovat v nové verzi a navíc to ušetří Váš drahocenný čas.

Zapínáme funkci Instant

Co to vlastně ten Instant je? Je to funkce, která Vám zobrazí webovou stránku, již když píšete její název do adresního řádku. Mě se to skutečně líbí, také to ušetří nějaké setinky našeho života, jelikož si všimneme, že stránka již načetla.

Opět použijeme tlačítko Přizpůsobení a ovládání Google Chrome z předchozí části článku. Zase se nám rozjede nabídka, ale tentokrát v nabídce vybereme Možnosti. V možnostech nalezneme kartu Základy, kartu vybereme a v kartě si všimneme políčka Vyhledat, zde zaškrtneme Aktivovat dynamické vyhledávání, které umožňuje rychlejší vyhledávání a prohlížení internetu. Hotovo a můžete hned vyzkoušet, zkuste psát do adresního řádku třeba objevit.cz, všimněte si, že stačí když napíšete ob a již se Vám stránka načte.

Volíme vzhled Chromu

Opět lehké, prohlížení Vám to zkrátka zpříjemní dle Vašich přání. Zase tady máme tlačítko Přizpůsobení a ovládání Google Chrome, bez něj se prakticky neobejdeme. V nabídce opět vybereme Možnosti, ale tentokrát nevybereme záložku Základy, ale Osobní údaje. Vespod karty uvidíte Motivy. Zde klikneme na Získat motivy a otevře se nám nabídka opravdu pěkných motivů. Já si zvolil motiv Porsche, jelikož mám auta velice rád. Klikneme na použít motiv, ten se nám okamžitě začne stahovat a hned se nám sám nastaví.

To by bylo pro dnešek vše, já doufám, že to laikům alespoň trochu pomohlo a pokud ne, tak se Vám omlouvám za čas, který jste strávili čtením toho článku. Přeji příjemný den.

Komentáře

Nahoru