Nastavte si Zdravotní ID, nabádá lékařka majitele iPhonů

Máte nastavené své Zdravotní ID? Tuto funkci Apple integroval už do iOS 8, přesto o ní mnoho uživatelů neví, další nemají tušení, k čemu slouží, a ten zbytek je líný zadat těch pár údajů. Přitom je to záležitost několika minut, která vám může doslova zachránit život.

Máte-li iPhone, stačí otevřít aplikaci Zdraví a dole v menu úplně vpravo uvidíte možnost Zdravotní ID. Nastavit si tam požadované informace (krevní skupinu, alergie, krizový kontakt na vaše blízké, …) trvá pár minut, ale právě tohle jsou věci, které o vás budou potřebovat vědět doktoři v případě zdravotních problémů. Když je vyplníte, budou si je moci kdykoliv zobrazit i na zamčeném iPhonu.

zdravotni-id

Vědí to doktoři?

Ano, vědí, aspoň ti ve světě. Facebookem se už zase šíří příspěvek doktorky Julie Thompson, který napsala koncem roku 2015. Stále je však aktuální, protože mnoho lidí své Zdravotní ID nastavené nemá. Doktorka v něm upozorňuje na to, jak moc by těchto pár informací kolikrát mohlo ušetřit práci lékařům.

Otázkou je, zda jsou na tom čeští lékaři stejně. Mají ponětí o tom, že se něco takového dá z mobilu zjistit?

Tip: Pro Android existuje aplikace, která funguje velmi podobně. Jmenuje se ICE – in case of emergency.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru