Nastaly problémy s datovým centrem Amazon a došlo k výpadku mnoha serverů

Přibližně v 19.00 začaly výpadky datového centra Amazon v Severní Virginii. Problémy s funkčností dat a přihlášení začaly být řešeny až kolem půlnoci SEČ. Všechny problémy ale zatím nebyly odstraněny.

Problémy s připojením ohlásily služby Reddit, Foursquare, Pinterest a Airbnb pro uživatele, kteří se připojují pomocí účtů ve Twitteru. Podle jiných zdrojů byly nedostupné také stránky TMZ, Minecraft a Heroku. Problémy hlásily také weby Instagram, Flipboard, Imgur, GetGlue a mnoho dalších internetových služeb.

Problémy s internetem by měly postihnout pouze uživatele v Americe – jedná se o region us-east-1 – východní pobřeží USA a Jižní Ameriky. Mělo by se jednat o uživatele služeb Amazon Web Services. V ostatních regionech oblačné služby pracují normálně. Kromě online obchodování a výroby mobilních zařízení poskytuje Amazon také pro obchodní klienty služby uchovávání a zpracování dat ve vzdáleném režimu.

Datové centrum v Severní Virginii mělo problémy již několikrát. V tomto roce nefungovalo v březnu a červnu. Nedostupné byly tehdy služby jako Netflix, Instagram, Pinterest a další.

Zdroj: Giga OM

Komentáře

Nahoru