Dnes vyšlo 15 článků

Naskenujte dětem pyžamo

Naskenujte dětem pyžamo

Žádný čas usínání není pro děti kompletní bez dobrého příběhu na dobrou noc. Teď tomuto letitému rituálu v mnoha domácnostech přidala jedna společnost poněkud futuristický prvek.

Firma Smart PJs, se sídlem v Idahu, navrhla unikátní pyžama pro děti, která se vyznačují barevnými puntíkatými vzory. Ale s těmito pyžamy vás rozhodně nečeká žádná obyčejná noc. Natištěné tečky na látce pracují jako QR kódy, v nichž se skrývají informace.

Princip

Pomocí chytrého telefonu tak mohou rodiče načíst tečky z pyžama svého dítěte a odemknout tak příběh doplněný dokonce obrázky, které se zobrazují na chytrém telefonu. A co více, aplikace od této firmy, která je zdarma dostupná, tyto příběhy může přednášet i nahlas. Dítě si tak může samo zařídit pohádku na dobrou noc i bez vaší přítomnosti.

Dostupnost

Pyžama jsou k dispozici pro chlapce i dívky ve věku od 1 do 8 let za cenu 25 dolarů (zhruba 500 Kč).

Využití

Inteligentní pyžama mohou být užitečná například na dovolenou, když si s sebou nemůžete zabalit celou knihovnu, ale přesto chcete děti uspávat pohádkou. Nebo by mohlo k vám domů přinést prostě jen novou večerní tradici.

Negativní vliv

Je však důležité poznamenat úskalí používání chytrých telefonů před spaním, protože to prý může ovlivnit cyklus spánku. Vědci z výzkumného centra na Rensselaer Polytechnic institutu skutečně zjistili, že dvě nebo více hodin vystavení v protisvětle zařízení může potlačit melatonin, napomáhající spánku vašeho těla, až o 22%.

U nás na to zapomeňte…

Na závěr je třeba doplnit jedno velké omezení. Pokud vaše 1 až 8 leté děti neovládají dokonale angličtinu, tato pyžama jim asi moc zábavy nepřinesou. Nicméně dá se počítat s tím, že pokud budou mít úspěch, možná se jich dočkáme i na českém trhu. Stáli byste o to?

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru