Naše tělo mění teplotu podle našich pocitů

Naše tělo mění teplotu podle našich pocitů

Jak se právě cítíte? Jste šťastní, smutní, či snad něčím překvapeni? Vaše okolí dokáže tyto emoce rozpoznat. Nicméně nejnovější finský výzkum dokazuje, že stejně tak se vašim emocím přizpůsobuje i vaše tělo.

Finští vědci zjišťovali, jak lidé pociťují svojí emoce. Více než 700 účastníkům ukázali nějaké slova, příběhy, filmy. Reakce na tyto podněty měli potom zakreslit do připravených siluet člověka. A už se jednalo o lidi ze západní Evropy či z východní Asie, výsledky se shodovaly.

Jak se dalo čekat, tak největší rozdíly jsou mezi štěstím a smutkem a mezi láskou a depresí. Tyto emoce i celkově nejvíce působí na lidské tělo. Zajímavosti je, že jenom pár emocí,  jako např. vztek, láska či pýcha aktivují ruce. Přitom na takový hrudník působí téměř všechny emoce.

emoce

Teplé barvy označují oblasti zvýšeného pocitu, studené barvy pravý opak

 

Jestli vás toho zajímá více a umíte anglicky, tak vám doporučujeme navštívit stránky Americké národní vědecké akademie, kde je vše uvedeno mnohem podrobněji.

zdroj: boredpanda.com, pnas.org

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru