Dnes vyšlo 15 článků

NASA nabízí peníze startupům, které dokážou vyřešit problémy cestování do vesmíru

NASA nabízí peníze startupům, které dokážou vyřešit problémy cestování do vesmíru

NASA vydala prohlášení, v němž slibuje sponzorování startupům, které organizaci pomohou vyřešit problémy v oblasti technologií pro zdravotní péči a lékařské potřeby ve vesmíru i na Zemi. Program, pojmenovaný SMARTCAP ACCEL, poskytne finance společnostem, které se zaměřují na konkrétní pole zájmu a splní určitá kritéria.

NASA se zaměřuje především na výzkum v oblasti zdraví, zejména na témata jako je vystavení organismu radiaci, problémy s výživou, zlomeniny kostí a zdraví kardiovaskulárního systému. Aby byla technologie využitelná, musí ji být možné aplikovat v omezených podmínkách bez přítomnosti lékaře nebo laboratoře. Navíc musí být technologie poháněna pouze solární energií.

Využití ve vesmíru i v zemích třetího světa

Zdá se, že požadavky, vznesené NASA, jsou extrémně specifické. Jakmile ovšem někdo vytvoří požadovanou technologii, její využití bude mnohem širší, než pouze při vesmírných cestách. Bude například možné tyto technologie použít v oblastech se špatným nebo chybějícím lékařským zázemím, zejména v zemích třetího světa. NASA již zveřejnila další oblasti svého zájmu, které lze využít ve vesmíru i na Zemi, třeba možnost výroby 3D tištěného jídla.

Vítězové budou známi již na konci srpna

Malé společnosti musí být nominovány svým sponzorem s hlavním sídlem ve Spojených státech. Odměna se bude pohybovat mezi 10 000 a 200 000 dolary a když se společnosti podaří vyvinout požadovanou technologii, NASA si ji zakoupí zvlášť. Přihlášky se přijímají do 22. července a vítězové budou známi již 12. srpna.

Zdroj: https://goo.gl/SLgJs

 

Komentáře

Nahoru