Dnes vyšlo 15 článků

NASA má ambiciózní plán, který vyjde na 43 milionů dolarů

Elektrická letadla se stanou brzy realitou, dokonce možná dříve, než si dokážete představit. Velké společnosti v leteckém průmyslu Boeing a JetBlue investovaly do startupu Zunum Aero, který pracuje na dopravním elektrickém letadle. Také Uber a Airbus vytváří elektrická letadla pro vzdušnou taxislužbu. A na velkém projektu začíná pracovat i americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA).

NASA investuje obrovskou částku do projektu s elektrickými letadly, přičemž konkrétně se bavíme o více než 43 milionech dolarů. Jedná se o desetiletý plán, který se točí kolem designování a budování řady ekologických letadel X-Series. NASA se zároveň zavazuje, že projekt za přesně 43 500 000 dolarů zrealizuje do roku 2020.

Jeden z projektantů řady elektrických vozidel Sean Clarke řekl pro Business Insider, že pracují na stroji pro testovací účely a že modely pro komerční účely budou disponovat vylepšenou bateriovou technologií. Po dokončení konstrukce X-57 chystá NASA zajímavější části projektu, přičemž chce standardní letadlo přebudovat na elektrické s 350kilogramovou baterií. Elektrické letadlo by se mohlo vznést do vzduchu už příští rok.

Poté by mělo dojít k rekonstrukci křídel a instalaci stejných rotorů z modelu X-57. A takové letadlo by mělo vzlétnout v květnu 2019. Závěrem by mělo vzniknout dopravní elektrické letadlo určené ke komerčnímu prodeji.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru