Dnes vyšlo 1 článků

NASA konečně zveřejní online všechny své výzkumy

Máme výbornou zprávu pro všechny, které zajímá vesmír, rádi by se stali astronauty a podíleli se na výzkumu naší galaxie. NASA totiž oznámila, že dá materiály ke všem svým výzkumům na nový internetový portál.

Na novém webu PubSpace budou zveřejňovány všechny výzkumy, data, články z odborných časopisů a další spisy, které jsou často někde zatraceny.

„V NASA slavíme příležitost rozšířit přístup k našemu rozsáhlému portfoliu vědeckých a technických publikací,“ popsal Dava Newman z NASA v tiskové zprávě. „Prostřednictvím otevřeného přístupu k materiálům zveme veřejnost z celého světa, aby nám pomohla v poznávání Země, vzduchu a vesmíru.“

Příslib přišel v reakci na žádost vlády, která chtěla, aby byly vědecké agentury transparentnější. NASA doufá, že veřejný přístup k jejich dokumentům urychlí šíření informací, podpoří zájem o vědu a nakonec i přinese vědecké poznatky.

nasa

Také EU nedávno uvedla, že všechny jejich vědecké výzkumy by měly být do roku 2020 přístupné zdarma komukoliv.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru