Napka je mobilní aplikace s platební kartou

Aplikace Napka chce pomoci tzv. mileniálům (dnešním dospívajícím) a jejich rodičům s otázkou financí. Díky aplikaci mezi sebou lze jednoduše komunikovat a v reálném čase si posílat peníze. Hodně se v ní uplatňuje princip sociálních sítí a chatování, čímž je pro dospívající atraktivnější.

“Za pomoci výzkumu jsme se dozvěděli, jak nakládají s financemi mladí a co je v dnešním digitálním a mobilním světě nejvíce baví. Cílem bylo poskytnout řešení, které bude přesně odpovídat jejich potřebám a spolu s nimi ho postupně vyvíjet”, dodává CEO Napky Milan Beutl.

na4

Neustále máte přehled o svém bohatství

Napka cílí na mladé od 15 do 25 let

Aplikace Napka slouží k okamžitému posílání peněz a je určena dospívajícím, kteří k ní získají rovněž vlastní platební kartu MasterCard. Představena byla teprve nedávno, ale na projektu se pracuje už od jara 2014. Stojí za ním BSC Praha dodávající IT řešení pro bankovnictví a Rockaway zaměřující se na transakční byznys, ecommerce, filntech a travel.

“Díky silným partnerům a knowhow Rockaway v oblasti FinTech jsem přesvědčen, že přispějeme k finanční gramotnosti mladých a zároveň nastavíme nový standard v jejich nákupním a finančním chování,” komentuje vizi Jan Jírovec, Investment partner Rockaway zodpovědný za strategické aktivity.

Jak Napka funguje?

Aplikaci pro Android (4.0 a vyšší) a iOS (7 a vyšší) si stačí nainstalovat, platební kartu je třeba na začátku zakoupit. A to je všechno, pak lze začít Napku používat. Nikdy to nebude opravdu efektivní, když ji budete mít sami. Má usnadňovat přenos peněz mezi lidmi, takže je vhodné, aby ji používal někdo ve vašem okolí, s kým si můžete posílat peníze. V tom to právě je. Když dojdou peníze, poprosíte rodiče nebo kamaráda, aby vám půjčil, a za pár vteřin jste bohatší. Pokud tedy máte hodného kamaráda…

na7

Jste bez peněz? Kamarád pomůže

na5

Napku si dobijete sami, peníze mohou poslat rodiče nebo půjčit kamarádi

Každopádně Napku je možné pořídit na www.napka.cz. V příštích měsících byste se s ní měli začít setkávat ve svém okolí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru