Dnes vyšlo 15 článků

Nápad ze Slovenska: V billboardech budou bydlet bezdomovci

Nápad ze Slovenska: V billboardech budou bydlet bezdomovci

Reklamy jsou dneska všude. Elektronické jsou vlastně docela v pohodě. Až na to, že nám otravují život. Reklamy ve městě jsou taky fajn. Nejhorší ohlasy ale často bývají proti velkým billboardům, které ničí přírodu. Ale nenapadlo vás, že by se daly využít i nějak jinak než jen k reklamě?

Slovenský tým Design Develop přišel na jedno dost smysluplné využití. Podle nich by billboardy mohly někomu posloužit jako střecha nad hlavou. Navíc by veškeré náklady na toto ubytování platil vlastně inzerent.

Myšlenku nazvali Projekt Gregory, protože Gregory je prý fiktivní osoba, která se snaží pomáhat lidem. V rámci tohoto projektu by se stavěly billboardy do trojúhelníkového tvaru, použil by se beton, ocel a dřevo. Malý byteček by pak obsahoval kuchyň, ložnici a koupelnu. I když se vám to možná nezdá, samozřejmostí jsou okna.

interier

int4 copy

Vůbec nejde o ty billboardy

Jasně, vypadá to trochu zvláštně, když si uvědomíte, že bezdomovci budou vlastně propagovat luxusní auta nebo drahé hodinky. Ale projektu Gregory prý vlastně ani nejde tolik o reklamu jako o schopnost řešit problém s bezdomovci.

night1a copy

Teď už je jen otázkou, zda se nápad podaří zrealizovat. Design Develop totiž stále hledá firmy, které by si zaplatily billboardy a domy tak sponzorovaly.

„Peníze z pronájmu dvou reklam po dobu 12 měsíců by měly pokrýt náklady na budovy,“ vysvětluje Matej Nedorolík, obchodní ředitel Design Develop. „Pokud se najde společnost, která by si na dobu 12 měsíců plochu pronajmula a zaplatila předem, mohli bychom začít se stavbou.“

Snad jen jediný problém by tu ještě byl. Pro billboardy, které ničí přírodu, by se to stejně nedalo využít. Kdo by chtěl bydlet uprostřed pole vedle dálnice?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru