Tisková zpráva: Nanum vyvinula technologii rozpoznání magnetického inkoustu MICR

Nanum vyvinula technologii rozpoznání magnetického inkoustu MICR

Brazilská Nanum Nanotecnologia S.A. oznamuje, že bude firmě HP dodávat funkční, vysoce koncentrovanou magnetickou disperzi na bázi vody pro bezpečné rozpoznávání magnetického inkoustu s pomocí technologie MICR.

Společnost HP si vybrala Nanum z důvodu jejích schopností vyvíjet, upravovat a vyrábět nanomateriály té nejvyšší kvality. Firma také prokázala možnost využití nanotechnologií ve stávajících průmyslových aplikacích. Při tom překonává vstupní cenové bariéry a poskytuje zákazníkům na míru šité produkty a služby.

Dodávaný produkt je vysoce koncentrovaný ferrofluid s vysokou stabilitou a průměrnou velikostí částic kolem 50 nanometrů. Ferromagnetická tekutina se používá v termálních inkoustových tiskárnách pro tisk finančních dokumentů s pomocí technologie MICR.

Protože magnetické částice jsou pevné a nerozpustné ve vodě, musí být velmi malé, aby nedocházelo k ucpávání trysek zásobníku inkoustu u tiskárny. Zároveň je však nutné zajistit vysokou koncentraci těchto malých pevných částic, aby byla jistota správné odpověďi na magnetický signál. A právě pro tento účel nabízí firma Nanum vlastní inovativní řešení, které umožňuje vazbu ostatních chemických látek a přísad na nanočástice. Díky tomu vzniká velmi stabilní vodní disperze s koncentrací pevných částic až 50%.

LinkedIn: https://lnkd.in/b5dQadX

https://www.nanum.com.br

Fotografie/multimediální galerie: https://www.businesswire.com/multimedia/home/20131111006145/en/

Kontakty

Nanum Nanotecnologia S.A.

Tarik Della Santina Mohallem, +55 (31) 3488 1595

LinkedIn: https://lnkd.in/b5dQadX

https://www.nanum.com.br

Zdroj: Nanum Nanotecnologia S.A.

Podívejte se na tuto tiskovou zprávu a multimedia online na webové stránce:

https://www.businesswire.com/news/home/20131111006145/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru