Nalezení porna už nebude otázkou několika sekund. Google značně přitvrdil

Nalezení porno obsahu na internetu už nebude otázkou několika sekund. Google značně přitvrdil. Respektive se rozhodl všem uživatelům situaci trochu ztížit (česky řečeno – jim naházet klacky pod nohy). Softwarový gigant v uplynulých dnech lehce poupravil vyhledávací algoritmus u obrázků. A tak je nalezení obrázků s choulostivější tématikou již o něco komplikovanější.

Aby Google zamezil již tak velice snadnému přístupu (zejména nezletílých) k erotickému obsahu, usmyslel si, že při hledání obrazové dokumentace musíte jako uživatel zadávat do vyhledávacího pole konkrétní fráze. Na obecné fráze se vám již žádné obrázky nezobrazí a nebo se zobrazí pouze klasické nevinné obrázky bez erotického podtextu. Google tak přišel s dalším opatřením (po filtrech s bezpečným vyhledáváním, které plní totožnou funkci), jež má uchránit mladistvé před sexuální tématikou. Osobně moc nevím, jaký smysl má zavádět podobné změny, když se dají velice snadno obejít. Dříve nebo později na to stejně uživatelé přijdou a tak podobná opatření dle mého soudu postrádají naprosto smysl.

Zdroj: https://www.techspot.com/news/51088-google-updates-image-search-algorithm-makes-it-harder-to-find-porn.html

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru