Dnes vyšlo 15 článků

Nakopni se a začni tvořit weby! Projekt Webrebel vás k tomu “dokope”

Během posledních dvou měsíců se dostává stále více do podvědomí projekt Webrebel, který se vás bude snažit dokopat k tvorbě moderních a fungujících webů. Hlavní výhodou jsou video tutoriály, kde je přesně vysvětlováno co a jak děláte. 

Roman Hraška aka Yablko – autor projektu Webrebel s vámi zábavnou formou projde přes 120 videí, kde vám vysvětlí kompletní HTML + CSS a základy JavaScriptu a jQuery. To vše dle vaší libosti. Začít můžete klidně s jQuery a přeskočit HTML, když už ho znáte. Výběr je na vás.

Spoustu informací jak o projektu, tak o samotném autorovi se dozvíte v rozhovoru, který s námi Yablko podstoupil.

Do kurzu se přihlásíte skrze web learn2code.cz, který mimochodem posloužil jako inspirace pro vytvoření online výukového kurzu Webrebela. Learn2code je projekt fungující v Čechách a na Moravě, který vás naučí to samé, jako Webrebel, pouze ne online formou, ale formou živých přednášek a prezentací.

Jednoduše – Webrebel je online forma learn2code.

Image 2015-03-16 at 12.02.39 odp.

Klady

Hlavní výhodou je, že to co vidíte, zároveň i slyšíte (proč tam je tenhle řádek, slovo, znak) +  je to podávané opravdu s dostatečnou dávkou skvělého humoru. Takže se pobavíte a zároveň něco nového přiučíte. V celém kurzu se lze velmi snadno pohybovat a další skvělou výhodou je, že se ke kurzům můžete vracet i za rok a vše máte na jednom místě.

Mezi další kladné body patří možnost diskuzí u každé lekce, když vám něco není jasné – zeptáte se a v co nejkratším časovém intervalu se vám bude snažit na vaši otázku odpovědět autor kurzu – Yablko. Dále u každé lekce pod videem naleznete materiály, které vám budou sloužit pro úspěšné absolvování kurzu. V neposlední řadě stojí za pozdvihnutí domácí úkoly, kterými vás Yablko bude jednou po důležitých lekcích udržovat v kondici.

pic1

Zápory

Jedinou nevýhodou by pro některé uživatele mohlo být, že celý kurz je ve slovenštině. Ale jelikož máme s našimi sousedícími bratry téměř totožný jazyk, tak bychom to neviděli jako problém, přes který vlak nejede.

Nevýhodou bude pro spoustu uživatelů také zpoplatnění, ale jak se říká, za kvalitu se platí, tak to platí i u Webrebelu. Ale jestli je cena úměrná tomu, co vám kurz poskytne, to musíte zjistit sami.

Kategorie

Webrebel nabízí 3 kategorie, které se dělí podle toho, co vám nabídnou. Základní verze Rebelík nabídne pouze HTML a CSS. Střední verze Rebel přidá například responsivní design, Java Script a jQuery. A nejobsáhlejší verze Revolucionář vám přidá oproti Rebelovi také individuální přístup (individuální kontrola zadání, podpora emailem, skypem).

Image 2015-03-16 at 12.16.11 odp.

Shrnutí

Online kurz Webrebelu je revoluční díky své zábavné formě, jednoduché orientaci v kurzu a vše máte na jednom místě.

Projekt vás naučí kompletní HTML a CSS od úplného začátku. Pokud nemáte s tvořením webů žádné zkušenosti, může být Webrebel jednou z možností, jak se to naučit. Co se týče jQuery a JavaScriptu, tak s vámi budou probrány základy. Nečekejte, že po absolvování kurzu budete umět plně programovat. Ale i některé základy stačí k tvorbě moderně vypadajícího a fungujícího webu. Do projektu se přihlásilo už bezmála 5 000 uživatelů.

Komentáře

Nahoru