Naklonujte si psa jako Barbra Streisand

Naklonujte si psa jako Barbra Streisand

Klonování a úprava genetické informace už dávno nejsou jen záležitostí sci-fi filmů nebo vědeckých účelů. Stejně jako každý vědecký pokrok, také klonování se stává běžně dostupnou službou. Stačí když budete mít na útratu nejméně 25 tisíc dolarů. Z celosvětově známých celebrit službu využila Barbra Streisand, která si nechala naklonovat psa hned dvakrát!

Rozhovor s Barbra Streisand, který se měl týkat politických názorů, změnil tématiku, když se zmínila o svých psech, které si nechala naklonovat. Streisand má tři psy plemene Coton de Tulear. Naklonována byla její fenka Samantha, které byly odebrány buňky z úst a z žaludku. Klonování dvou domácích mazlíčků proběhlo už minulý rok, ale až doposud se o tom nevědělo. Streisand říká, že ani jeden psík se jako Samantha nechová. Třetí pes je vzdáleným příbuzným její Samanthy.

01clone-600

Samotná možnost klonování už v povědomí veřejnosti je, ale šokující je to, že se z klonování stává normální placená služba a postupně se zařazuje do obyčejného života. Klonování totiž není jen výjimečnouzáležitostí poskytovanou jen celebritám. Pokud budete chtít obětovat nejméně 50 tisíc dolarů, můžete si mazlíčka také naklonovat. Jste-li movitější, s trochou představivosti je možné mít celý život jednoho psa. Klonování se samozřejmě neomezuje jen na psí plemeno. Druhu domácího mazlíčka se meze nekladou.

Ovečka Dolly

V roce 1996 obletěla celý svět ovce Dolly, která byla prvním klonovaným zvířetem na planetě. Od té doby vědci dokázali naklonovat přibližně 20 dalších druhů savců. Např. jelena, koně, zmiňovaného psa, králíka, kočku, krysu… V roce 2005 byl v Jižní Koreji naklonovaný první pes jménem Snuppy. Zprávy z roku 2015 říkají, že bylo naklonováno více jak 600 psů.

 “Kolik to stojí??”

Společnost ViaGen Pets sídlící v Texasu účtuje 50 tisíc dolarů za klonování anebo 1 600 dolarů za odebrání a uložení genů vašeho mazlíčka. Klonování kočky vás výjde na “pouhých” 25 tisíc dolarů. Proces klonování trvá přibližně 60 dní.

maxresdefault-3

Co se týká podobnosti původního mazlíčka a klona není zaručené, že bude podobnost stoprocentní. Společnost ViaGen Pets je schopna klonovat každé zvíře, bez ohledu na věk a velikost. Nicméně odborníci klona připodobňují k dvojčeti, které bylo narozeno značně později.

Zdroj, text/foto: nytimes.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru