Tisková zpráva: Najděte si svůj osobitý styl s novými fotoaparáty Canon IXUS

 

PRAHA, 12. února 2014 – Značka Canon rozšířila svoji úspěšnou řadu kompaktních fotoaparátů IXUS o tři nové snadno použitelné modely – IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145. Všechny tři novinky se vyznačují vysokým zoomem a designovým provedením, které se vejde do každé kapsy. Model IXUS 155 v sobě kombinuje výpočetní výkon obrazového procesoru DIGIC 6, 10násobný optický zoom a snímač s 20 milióny pixelů. To vše ve  stylovém těle, které je pro fotoaparáty řady IXUS typické. Fotoaparáty IXUS 150 a IXUS 145 jsou ideálními vstupními modely pro začínající fotografy, zejména pak díky režimům pro snadné focení, kreativním filtrům a vysoké obrazové kvalitě. Focení ve stylu „namiř a foť“ je tak opravdu snadné, a to i pro největší laiky.

Snadno použitelné fotoaparáty s impozantními výsledky

Při vývoji uvedených fotoaparátů IXUS využila společnost Canon své špičkové zkušenosti z oblasti optiky. Všechny tři novinky jsou navržené tak, aby usnadnily pořizování vysoce kvalitních záznamů.

Pomocí fotoaparátu IXUS 155 můžete zaznamenávat vaše důležité události v ohromujících a ostrých detailech.  Za vynikající kvalitou tohoto modelu stojí zejména snímač s vysokým rozlišením, 10násobný optický zoom a 20násobné digitální přiblížení pomocí technologie ZoomPlus. Fotoaparáty IXUS 150 a 145 se mohou pochlubit jak snímačem s 16 milióny pixelů, tak i 8násobným optickým zoomem. Oba modely s sebou navíc můžete vzít takřka kamkoliv a kdykoliv tak pořídit skvělé snímky.

Aby byly vaše snímky ostré a nerozmazané, a to i při focení v davu, disponují štíhlé fotoaparáty IXUS 155 a IXUS 150 pokročilým optickým stabilizátorem obrazu s technologií inteligentního IS. Obě zařízení tak automaticky vyhodnocují aktuální podmínky a vybírají nejlepší nastavení stabilizace z osmi představených scénářů. Příkladem takového scénáře může být například režim Powered IS pro zesílenou stabilizaci obrazu. Díky němu nebudou filmové záběry roztřesené ani během pohybů při natáčení s vysokým zoomem.

Využijte své tvůrčí schopnosti

Bez ohledu na to, zda potřebujete zachytit nezapomenutelné chvíle nebo jen zdokumentovat relaxaci s přáteli, s novými kompakty Canon IXUS 155 a IXUS 150 vždy docílíte vynikajících výsledků. Technologie Canon Smart Auto automaticky vybírá nejlepší nastavení z celkem 32 přednastavených situací, takže jedinou vaší starostí v cestě za dokonalým záběrem bude kompozice. Všechny nové fotoaparáty obsahují také tlačítko Help, po jehož stisknutí se na displeji objeví vysvětlení hlavních vlastností přístroje a také tipy, jak lépe fotit bez ohledu na úroveň vašich odborných znalostí.

Pokud vás baví experimentování s nastavováním parametrů snímku, určitě oceníte řadu zábavných a snadno použitelných kreativních efektů. Vzhled i celkové pojetí snímků navíc můžete měnit okamžitě a ihned tak máte k dispozici naprosto odlišné záběry téže scény. Mezi efekty nechybí například rybí oko, miniatury nebo efekt starého fotoaparátu.

Nahrávejte a přehrávejte ve vysoké kvalitě

Všechny nové modely vedle fotografování usnadňují i nahrávání filmů ve vysoké kvalitě HD 720p. Přístroje jsou vybaveny tlačítkem Movie, pomocí kterého snadno a velmi rychle přepínáte mezi focením a filmováním. Velký displej s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7 palce) navíc umožňuje maximální kontrolu nad kompozicí snímků a nad jejich výslednou podobou ihned po pořízení. Nové fotoaparáty IXUS se mohou pochlubit i speciálním režimem Eco Mode, který snižuje spotřebu energie a umožňuje tak pořídit více snímků na jedno nabití baterie.

Klíčové vlastnosti IXUS 155:

 • 20 miliónů pixelů pro jemné detaily
 • Ultra širokoúhlý objektiv s 10násobným optickým zoomem
 • 20násobné prodloužení přiblížení pomocí technologie ZoomPlus
 • Stylové a ultra kompaktní pokovené tělo
 • Inteligentní stabilizátor obrazu pro ostré fotky i filmy
 • Technologie Smart Auto umožňuje focení ve stylu „namiř a foť“ s kvalitními výsledky

Klíčové vlastnosti IXUS 150:

 • 16 miliónů pixelů pro detailní snímky
 • 8násobný optický zoom a 16násobné prodloužení přiblížení umožňuje dostat se k focenému objektu co nejblíže
 • Stylové a ultra kompaktní pokovené tělo
 • Inteligentní stabilizátor obrazu pro ostré fotky i filmy
 • Technologie Smart Auto umožňuje focení ve stylu „namiř a foť“ s nádhernými výsledky

Klíčové vlastnosti IXUS 145:

 • 16 miliónů pixelů pro detailní snímky
 • 8násobný optický zoom a 16násobné prodloužení přiblížení umožňuje dostat se k focenému objektu co nejblíže
 • Technologie Smart Auto umožňuje focení ve stylu „namiř a foť“ s nádhernými výsledky
 • Okamžité filmy HD (720p) na stisk tlačítka
 • Displej LCD s úhlopříčkou 6,8 cm (2.7″) pro jednodušší kompozici a prohlížení

 

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                             Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                          t: +420 225 280 390

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru