Najděte na LinkedInu svou lásku

LinkedIn už tu nebude jen k tomu, aby vám pomohl najít nové zaměstnání. S pomocí aplikace LinkedUp! přes něj najdete i novou lásku.

Když vám LinkedIn může pomoci najít práci, proč ne lásku? Tak přesně tohle je základní myšlenka aplikace LinkedUp!. Měli by ji vyzkoušet všichni, kdo se chtějí ujistit, že jejich rande s krásnou neznámou nedopadne špatně.

Aplikace, která je v tuto chvíli k dispozici jen pro iOS, vám vyfiltruje potenciální lásky podle pohlaví, věku, povolání a místa, kde žije. Podobně jako aplikace Tinder, vybídne dva uživatele, kteří si vzájemně budou připadat atraktivní, k chatu.

linkedup

V čem je LinkedUp! výjimečný?

Není to úplně nový nápad. Existuje více takových aplikací – již zmiňovaný Tinder, nebo třeba Hinge. Tyhle aplikace ale synchronizují svá data s Facebookem, odkud si vytáhnou profilovou fotografii a osobní informace. LinkedUp! je první aplikace, která používá LinkedIn. Ve skutečnosti s ním ale nemá prakticky žádný vztah, vývojáři si jen berou data z jeho databáze.

„Protože profil na LinkedInu je prakticky digitální životopis, lidé si opravdu uvědomí, odkud někdo je, co dělá a kam chodil do školy. To jsou otázky, na které se lidé při randění ptají,“ vysvětlil osmadvacetiletý zakladatel aplikace a bývalý investiční bankéř Max Fischer.

linkedup2

Nápad na LinkedUp! ho osvítil asi před rokem. Přivedli ho na něj mladí, kteří LinkedIn používali pro více než jen pracovní komunikaci. Odmítl prozradit, kolika staženími se aplikace od svého zahájení na začátku března může chlubit. V uplynulém měsíci se ale uživatelská základna zdvojnásobila.

Dodal ještě, že aplikace rozhodně nemá podporovat vztahy mezi spolupracovníky. Vysvětlil, že místo toho má být šancí pro talentované lidi pohybující se ve stejném odvětví. Nicméně tyhle jeho záměry nemusí být realitou. V nedávném průzkumu totiž 84% pracovníků ve věku 18-29 let uvedlo, že by klidně randili s kolegou.

Zdroje: Telegraph, WSJ, obrázky: LinkedUp!

Komentáře

Nahoru