Nainstaluj si OS X El Capitan už dnes! A zkus vše, co umí

Jste majitelem Macbooku či nějakého z řady skvělých produktů obsahující slovo “Mac” a čekáte na novou aktualizaci jako na smilování? El Capitan se má k uživatelům dostat 30. září. My vám poradíme, jak ho získat už dnes! Není to žádná novinka, řada lidí se chce vyhnout přetíženým serverům v den vydání aktualizace. A proto si instalují nové verze v takzvané verzi Beta Public Test, kdy vývojáři dají operační systém volně ke stažení. Ti vybraní tak mohli mít nové iOS o několik týdnů dopředu a vyzkoušet, co vše nového umí. My vám však nyní přiblížíme, jak se dá nainstalovat OS X El Capitan verze 10.11.1.

Testujte nový OS X El Capitan

Ze všeho nejdříve si otevřete tento odkaz. Otevře se vám tak stránka Apple Beta Software Program, přes kterou si aktualizaci nainstalujeme.

Screenshot at zář 26 17-48-31

Jak nainstalovat El Capitan?

Zde se přihlásíme nebo registrujeme pod svým Apple ID. Následně se začnete řídit dle instrukcí. První varovnou hlášku, s kterou se setkáte, je zaktivování Time Machine – nástroj pro rychlé zálohování. Pokud svému Apple zařízení věříte, žádný problém. Na druhou stranu, pokud máte ve svém Mac zařízení nějaká data, která budete i v blízké budoucnosti potřebovat, doporučujeme si počítač řádně zazálohovat. Následně vás to navede na stažení El Capitan. To trvá cca půl hodiny, mmožná hodinu – dle rychlosti stahování. Po pár restartech se vám ukáže nový El Capitan.

Aktualizovat ještě dál?

Nyní máte dvě varianty, buďto si můžete užívat této verze anebo jít ještě o jednu úroveň výše. Vrátit se zpět na Beta Software Program, kde vám to ukáže ještě třetí krok – a to je právě stažení verze 10.11.1. Opět, stáhnete, nainstalujete a máte ve svém Macu tu nejnovější verzi operačního systému. Následně můžete zkoušet nové a nové funkce. Doporučujeme si hnedka vyzkoušet Split View anebo nové smajlíky.

SplitView

No, nevypadá to luxusně?

Co všechno je tedy nové?

 • Split View – funkce, během které můžete mít otevřené dvě aplikace vedle sebe
 • Vylepšené Mission Control, které ukazuje přehledně otevřené aplikace
 • Automatické zvětšení kurzoru, když nevíte, kde je – stačí jezdit a on se zvětší
 • Nové funkce ve Spotlightu
 • Ještě lepší a chytřejší e-mail
 • Luxusní poznámky s chytřejšími funkcemi než doteď!
 • Skoro vše synchronizované přes iCloud
 • Atraktivní Safari a plno nových funkcí, už si můžete připnout i Facebook
 • Můžete ztišit jakýkoliv panel
 • Přehlednější Mapy, plánování trasy a služby veřejné dopravy
 • Nové japonské a čínské styly písma

Co všechno můžete potkat v nové verzi operačního systému? Tedy máte odkaz přímo na stránky Applu, kde máte vše do podrobna popsáno. Napište nám do komentářů, zda se instalace OS X 10.11.1 povedla, v případě problémů rádi pomůžeme.

Komentáře

Nahoru