Dnes vyšlo 15 článků

Nádraží pro drony v Madridu je možnou budoucností v doručování zásilek

Dnes je online nakupování naprostou samozřejmostí a jeho součástí se v čím dál tím více případech stává i doručování pomocí dronů. Právě proto architekt Raúl Ajuria Fernandez představil tzv. nádraží pro drony, které by sídlilo v Madridu. Drony jsou zkrátka doručovateli budoucnosti a taková plocha pro drony by zde jistě měla své opodstatnění.

saul-ajuria-fernandez-droneport-designboom-1800

img_11_1481075748_c589b852d1d44e7287ec4f221790034a

saul-ajuria-fernandez-droneport-designboom-01

Fernandez navrhl budovu, která by mohla usnadnit a optimalizovat přepravu pomocí dronů. Jeho plány zahrnují i podpůrnou infrastrukturu. Kulovitý tvar budovy podporuje správnou distribuci zásilek a minimalizuje špatné lety způsobené turbulencí. Budova je také pokryta solárními panely, které pokrývají velkou část energetické náročnosti.

zdroj/foto: designboom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru