Nadčasové šperky, které by neměly chybět ve vaší šperkovnici

Šperky jsou doplňkem, kterým snadno doladíte každý outfit, ať už se jedná o obyčejné tričko a džínsy na kávu s kamarádkou, halenku se sukní do práce nebo večerní šaty na ples. Podívejte se s námi na přehled základních šperků, které by neměly chybět žádné ženě.

Platinové šperky

Platinové šperky jsou nadčasové nejen díky svému vzhledu, ale také díky vlastnostem platiny, která odolá i každodennímu nošení. Platina se vzhledem podobá bílému zlatu, ale oproti zlatu je to stálejší a odolnější kov. Platina se v posledních letech používá také pro výrobu snubních prstenů. Snubní prsteny jsou šperky, které nosíme nejčastěji, vlastnosti platiny jsou zde tedy maximálně využity. Platina je také ideálním kovem pro vsazování drahokamů, proto může být dámský snubní prsten ozvláštněn třeba vložením jednoho či více diamantů.

Zásnubní prsten s diamantem

Zlatý prsten s diamantem je klasika, tento typ zásnubního prstenu je již celá desetiletí snem každé ženy, která se chce stát manželkou svého vyvoleného. Nejoblíbenější variantou je bílé zlato s round diamantem. Pokud chcete experimentovat, můžete zvolit žluté zlato a jiný tvar diamantu – například princess nebo oválný diamant.

Eppi_obrazek_1

Perlové šperky

Perly jsou elegantní a zároveň jemné a romantické, perlový náhrdelník nebo drobné perlové náušnice jsou základními prvky každé ženské šperkovnice. Nejznámější jsou bílé perly, ale existují také v broskvové, fialové a černé variantě. Jednoduché perlové náušnice může žena nosit jak ve volném čase, tak k nějaké formálnější příležitosti, protože perly dodají šmrnc každému outfitu.

Eppi_obrazek_2

Zlaté náušnice

Zlaté náušnice dostávají darem již malá děvčátka, takovéto dětské náušnice mívají nejčastěji tvar kytičky nebo srdíčka. Když dívky vyrostou v dámy, obliba zlatých náušnic většinou přetrvá, protože zlato je kov, který nevyvolává alergie, a 14karátové zlato má skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Oblíbené jsou jednoduché kruhové náušnice, nebo zlaté náušnice s barevnými drahokamy.

Eppi_obrazek_3

Stříbrné šperky s barevnými drahokamy

Stříbrné šperky jsou levnější než zlaté, můžete jich vlastnit více a střídat je podle toho, co máte zrovna na sobě. Pokud nosíte výrazné barevné oblečení, můžete volit drahokamové náušnice či náhrdelníky v podobném tónu, nebo naopak zvolit barvu kontrastní. Když nosíte spíše černé, šedé a neutrální odstíny oblečení, mohou být šperky s drahokamy tím pravým doplňkem, který váš celý vzhled pozvedne.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru