Náctiletý podvodník utratil více než 2 miliony Kč na účet firmy

Náctiletý podvodník utratil více než 2 miliony Kč na účet firmy

Skot Reece Scobie za posledních 6 měsíců procestovat svět. Kromě toho, že letěl vždy luxusní třidou, tak si užíval i pobytů v těch nejluxusnějších hotelích. To všechno si zařídil pomocí internetového účtu letecké společnosti, kde 2 měsíce pracoval.

Reece Scobie, 19 letý teenager za poslední půl rok projel velkou část světa. Los Angeles, Singapor, Dubai, Vancouver. To jsou jenom některé destinace, které navštívil. Kromě toho utratil stovky tisíc za hotely.

Dokonce se mu povedlo obelhat soud, který mu zabavil cestovní pas.Soudu totiž předložil falešné dokumenty o jeho novém zaměstnaní. Soud si tyto informace nijak neověřil a uvěřil Reecemu a tomuto podvodníkovy vrátil jeho cestovní pas.

Reece skutečně pracoval pro cestovní kancelář Thomson Travel, kde ale pracoval jenom 2 měsíce.  Potom byl propuštěn. Nicméně cestovní kancelář udělala jednu zásadní bezpečnostní chybu – potom co odešel z firmy, tak mu zapomněla zrušit přístupy a změnit hesla, které znal.

Tento teenager spáchal podvody za více než 2 miliony Kč

Tento teenager spáchal podvody za více než 2 miliony Kč

 

Toho tedy využil a pomocí internetových rezervací zadarmo létal po celém světě. To ale není všechno, dokázal si totiž najít ještě jednu „obět.“

Jednou, když byl v luxusním salónku společnosti British Airways, tak si všiml, že jeden z uživatelů udělal další fatální bezpečnostní chybu – zapomněl se odhlásit. Reece tedy toho využil a prohledal jeho e-maily. Zjistil, že se jedná o zaměstnance další cestovní kanceláře, Cambridge Business Travel.

V e-mailu si našel i jeho přístupy k internetovým rezervacím. Toho samozřejmě využil, a tak tedy mohl létat zadarmo za peníze dokonce dvou různých společností.

Celý tento podvod vyšel na povrch, když byl v Los Angeles.  Zde byl odhalen a nyní je souzen. Jeho právník ale oznámil soudu, že jeho klient trpí Aapergerovým syndromem, takže nyní se čeká na psychiatrický posudek.

A jaký z toho plyne závěr? Je třeba být obezřetný, kdo má přístup k vašim firemním údajům. Rovněž je třeba si dávat pozor na veřejných místech, jestli jste se skutečně odhlásily a nezanechali po sobě žádné informace.

Zdroj: dailymail.co.uk

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru