„Nabijte si telefon přes vzduch“ můžeme slýchávat už příští rok

„Nabijte si telefon přes vzduch“ můžeme slýchávat už příští rok

Samsung pracuje na novém způsobu nabíjení, které odstraní různé nevýhody, které se vyskytly u bezdrátového nabíjení.

Na trhu již nyní máme už delší dobu bezdrátové nabíjení, které loni představila firma Nokia jako svoji novinku. Tento nový způsob nabíjení vřele uvítali i další výrobci a tak ji využili především Google, Samsung. Jak už název napovídá díky této technologii nemusíme své nabíječky připojovat do elektrické zásuvky, ale už i nyní tato nová bezdrátová technologie má poměrně objemný seznam svých nevýhod – jakmile zvednete telefon z nabíjecí položky přestane se nabíjet.

Magnetická rezonance

Samsung chtěl být odlišný a začal pracovat na novém způsobu nabíjení, který se nazývá bezdrátové nabíjení magnetickou rezonancí. Zní to sice podivně, ale odstraňuje to poměrně jednu zásadní věc u bezdrátového nabíjení – nutnost mít zařízení na nabíjecí podložce.

Už příští rok

Nová nabíjecí stanice bude fungovat podobně jako vysílačka – na určitou vzdálenost vám bude automaticky nabíjet telefon. Samsung na této novince údajně spolupracuje s firmou z Nového Zélandu - PowerbyProxi, do které investoval nemálo peněz. První zařízení s touto technologií by se na trhu měly objevit v polovině příštího roku.

zdroj/foto: androidportal.zoznam.sk

Štítky: ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru