Nabíjení bez elektřiny

Švédská firma myFC vyrobila kompaktní nabíječku nazývanou PowerTrekk. Ocení ji především ti z vás, kteří tráví dlouhý čas bez přístupu k elektrickým zásuvkám. Nabíječka totiž potřebuje k provozu pouze vodu.

PowerTrekk poskytuje okamžitou energii pro zařízení jako jsou mobilní telefony, digitální fotoaparáty a GPS zařízení.

Jak to funguje

K výrobě elektrické energie využívá chemickou reakci, během níž společně reaguje chemický prášek silicid sodíku a voda. Prášek byl vytvořen speciálně pro účely zelené energie, ovšem PowerTrekk je zatím prvním produktem, který jej využívá.

Stejně s sebou budu muset nosit tu vodu…

Ne, nabíječka dokáže pracovat prakticky s jakoukoliv tekutinou. Problémem není slaná voda ani louže. Nesmí však být znečištěna blátem nebo jinými usazeninami. Jedna lžička by měla stačit na desetihodinové nabíjení.

powertrekk

Na svém webu uveřejňuje firma 5 důvodů, proč byste si měli tuto revoluční nabíječku zakoupit:

1. Nepotřebuje k nabíjení vašeho telefonu nebo jiného zařízení, které se dá připojit přes USB, žádnou elektřinu.

2. Je to spolehlivější zdroj ve srovnání s většinou alternativních zdrojů. Nepotřebuje žádné sluneční světlo pro nabíjení a nevyžaduje, aby byla znovu nabitá v zásuvce.

3. Je malá a lehká, voděodolná a snadno ji s sebou vezmete na cesty.

4. Je to řešení zelené energie. Věříme, že je to jeden z budoucích způsobů výroby energie.

5. Je to unikátní hybridní řešení. Je vybavena systémem palivových článků a vnitřní baterií. V závislosti na tom, zda máte přístup k elektrické energii, si můžete vybrat, který zdroj použít.

Na pultech obchodů by se měla objevit v průběhu tohoto nebo nastávajícího měsíce. Nepůjde však o žádnou levnou záležitost, zástupci společnosti myFC již zmínili, že by se cena měla pohybovat okolo 199 eur (5100 Kč). Jedna kapsle se silicidem vodíku pak vyjde na dvě eura (50 Kč).

Investovali byste do takové nabíječky?

Zdroj: novinky.cz, powertrekk.com

Komentáře

  • Marcus.Vinus

    Zní to velice dobře, ale ta cena je vyšší. Spíš počkat nějakou tu dobu od uvedení, kdy by to mohlo bejt levnější a objevit se i třeba nějaké podobné konkurenční řešení.

Nahoru