Dnes vyšlo 1 článků

Nabijeme mobil za 30 sekund?

Taky už vás unavuje výdrž baterií dnešních smartphonů? Existují řešení, s jejichž pomocí přežijete i celý den bez možnosti nabíjení (třeba dvě baterie), ale je to značně nepraktické. A když se navíc doma stavíte jen na půl hodinky, za kterou se vám mobil rozhodně dobít nestihne, je to docela problém. A právě tyhle každodenní problémy se snaží vyřešit izraelský startup se svým novým nápadem.

StoreDot, izraelský startup, vyvíjí technologii, která by měla dokázat nabít váš mobilní telefon za 30 sekund. Špatná zpráva je, že je vývoj opravdu teprve v začátcích, a tak si budeme muset pár let počkat. Navíc prototyp v současné době funguje pouze s jednou z vlajkových lodí Samsungu.

StoreDot v pondělí na konverzaci Microsoftu Think Next v Tel Avivu představil svůj prototyp nabíjení baterie. Společnost demonstrovala, jak za 30 sekund plně nabít téměř prázdný Samsung Galaxy S4. Běžné nabíječce trvá doplnění životní šťávy našich chytrých pomocníků až několik hodin, takže je to obrovský krok kupředu.

charging

Původně nešlo o nabíjení

Startup StoreDot se zpočátku vůbec nezaměřoval na nabíjení baterií. Zabývala se vytvářením polovodičů z peptidů – organických aminokyselin, které vytvářejí bílkoviny, pokud jsou spojeny dohromady. A právě odsud vznikl ten nápad. Peptidy lze totiž využít i k nabíjení baterií smartphonu.

Nabíjení je všeobecně dobrým tématem pro mnoho startupů. Hlavním trendem je ale vytvořit systém bezdrátového nabíjení. To StoreDot takové záležitosti nezajímají. Jejich nabíječka je vlastně docela velká – asi jako dnešní průměrná nabíječka na notebook.

Kdy?

Teď už zbývá dodat jen tu poslední důležitou zprávu. Potěšeni ale zřejmě nebudete. K nám, běžným uživatelům, by se tahle vychytávka mohla dostat nejdříve koncem roku 2016, ale spíše během roku 2017.

Zdroje: Cnet, TechCrunch

Komentáře

Nahoru