Na Vysočině vzniká unikátní tradice vývojářských konferencí díky Hubbr Coworkingu

Na Vysočině vzniká unikátní tradice vývojářských konferencí díky Hubbr Coworkingu

Na Vysočině proběhla unikátní a první vývojářská konference Developer Day. O program se staraly pouze IT firmy a freelanceři z Vysočiny s 9 speakery. Celý nápad patří neziskovému Hubbr Coworking z Havlíčkova Brodu, který celodenní konferenci také organizoval. Maloměstský coworking byl v sobotu 21.10. naplněn k prasknutí a díky sponzorství e-commerce projektem Elasti.cr byla zcela zdarma. Akce se zúčastnili programátoři nejen z okolí, ale i Brna, Pardubic či Velkého Meziříčí. Developer Day se uskuteční znovu příští rok a vzhledem k nadšení účastníků se položil základní kámen nové tradici.

Vysočina vystrkuje růžky a svojí první lokální programátorskou konferencí o sobě dává v IT světě vědět. Na konferenci byl pro účastníky na malé město připraven opravdu bohatý program, který byl zaměřený na PHP a frontend. Vystoupili zde pracovníci firem Creox, ThePay.cz, Komtesa, svobodné firmy Commity či programátoři z Google Developer Group v Jihlavě. Dále i Josef Čenovský ze Skype nebo Pavel Smolka, který ze svého klidného domova na Vysočině programuje pro britskou firmu Future PLC.

Zakladatel Hubbr Coworkingu, Jan Prokeš, říká: „Už když jsme v lednu tohoto roku první Coworking na Vysočině otevírali, naší hlavní motivací bylo vyvinout co nejvíce aktivit, které mohou Vysočinu trochu oživit. Neposkytujeme jen stůl a židli na práci, ale pořádáme spousty seminářů a akcí pro veřejnost. Konference Developer Day vznikla právě proto, aby měla lokální dopad a dala šanci IT odborníkům z regionu.

 

DSC_8492Snímek obrazovky 2017-11-06 v 14.52.46

 

A dodává: „Chtěli jsme dokázat, že i Vysočina dokáže spojit síly a dát dohromady silný program. Sehnat 10 speakerů z Prahy a Brna by asi nebyl problém, ale nesplnilo by to náš předem stanovený cíl. Věřili jsme, že si máme navzájem co předat. Že stojí za to se více navzájem poznat, místo toho, abysme vedle sebe jen tak přešlapovali a hráli si na vlastním písečku. Myslíme si, že je potřeba podporovat lokální komunitu a firmy podobné velikosti v našem oboru. Však i to je primární cíl coworkingu – sloužit, poskytovat, vzdělávat a spojovat.

Developer Day byl určen především pro programátory. Konference se zúčastnili jak zástupci firem, tak ostřílení seniorští programátoři, ale i junioři či studenti a nadšenci do IT. První vývojářskou konferenci na Vysočině navštívilo 50 lidí, včetně milé návštěvy ze zastupitelstva kraje. Účastníci byli nadšení a už teď je jasné, že akce uskuteční znovu a stane se z ní tradice.

 

DSC_8525

 

Účastník a zároveň přednášející z Jihlavy, Leoš Přiryl, k akci poznamenal: “Díky za organizaci super akce. Pro mě je hlavní přínos, že se na Vysočině něco děje a že se mohu potkat s ostatními vývojáři z regionu. Zorganizované to bylo parádně. Měl jsem trochu strach, jestli půlhodinové přednášky nebudou moc krátké na to, aby se tam dalo něco říct, ale nakonec se ukázalo, že se toho dá stihnout celkem dost.

Velikostí se rozhodně nemůžeme rovnat obrovským konferencím. A vlastně ani nechceme. Myslím si, že menší a lokálnější akce mají jiné kouzlo. Jsou osobní, nejsou přesycené komercí a mají reálný dopad na zúčastněné strany. Kvalitou témat a odborností se Developer Day minimálně vyrovná i velkým konferencím. Dokud jsme konferenci nezkusili uspořádat, také jsme žili v domnění, že to nepůjde, a že se vše děje jen ve velkých městech. Opak byl pravdou a už 2 týdny před konferencí bylo téměř plno. Mýlili jsme se a jsme za to rádi. Víceméně všichni jsme se shodli na tom, že podobné oživení a akce jsou potřeba, a že v sobotu jsme prvním ročníkem Developer Day položili základ nové lokální tradici.” dodává za Hubbr Jan Prokeš.

 

developer-day-spolecna

 

O Hubbr Coworkingu

Hubbr je nezisková organizace, která vzniká pod křídly firmy Komtesa. Hubbr Coworking poskytuje sdílený pracovní prostor v Havlíčkově Brodě pro nezávislé profesionály, lidi na volné noze a každého, kdo potřebuje nějakou tu klidnou chvilku pro práci i spolupráci, a tak vytváří středobod nápaditých myšlenek a inspirace v regionu.

Cílem Hubbru je poskytovat moderní a svobodný prostor pro práci všeho druhu, ve kterém bude vše, co je k práci potřeba a ještě něco navíc. Místo, kde se setkávají lidé všech generací, zájmů a zaměření a cítí se v Hubbru dobře.

Hubbr se také aktivně věnuje podpoře podnikání a odbornému vzdělávání veřejnosti. Pravidelně pořádá školení a semináře z oblasti IT, marketingu, podnikání, osobního rozvoje nebo i cestování.

Vysočina dlouhodobě zažívá odliv mladých talentovaných lidí do větších měst. Budováním kvalitní a široké infrastruktury pro jejich podnikání a nápady jim chce Hubbr ukázat, že i tady si můžou plnit své vize a cíle.

elasticr

O Elasti.cr

Elasti.cr vytváří pro své klienty e-shopy na míru, dodává nástroje na online marketing a emailing, informační systém ESO9 a také školení a poradenství.

 

Zdroje: hubbr.cz

Komentáře

Nahoru