Dnes vyšlo 15 článků

Na Vykonám.cz najdete paní na úklid trochu jinak

I když by se mohlo zdát, že taková odvětví, jako je úklid domácnosti, bohatě pokrývá spousta firem, není tomu tak. S dobrým nápadem můžete prorazit i tam, kde už je plno. Stačí jen přidat existujícímu systému něco navíc. A přesně to udělali ve startupu Vykonám.cz.

Začínali jako běžná úklidová firma. Na konci roku 2013 měli vizi, že budou nabízet kvalitní úklidové práce za přijatelnou cenu. Chtěli učinit přítrž firmám, které si vypočítávají cenu za odprašnění radiátoru na metry čtvereční, a paním, které si za úklid berou třeba 20 000 Kč.

Reagovali na to, co lidé chtěli

Pak přišel klíčový nápad. Pomalu si začali uvědomovat, že prosadit se na zaplněném trhu není vůbec snadné. Ovšem hlavně zjistili, že velkou část návštěvníků jejich webu tvoří nezaměstnaní, kteří hledají práci v oblasti úklidu. A tak zareagovali na to, co lidé chtějí.

Dali dohromady službu, kterou bychom mohli přirovnat k zavedeným Hlídačkám. Jen nenabízí hlídání dětí, ale úklid domácnosti.

uklid_domacnosti

Paní na úklid mají dokonce tričko s logem Vykonám

Chcete uklízet?

Na webu Vykonám.cz se mohou zaregistrovat lidé, kteří hledají práci. Uvedou o sobě základní údaje včetně toho, kolik mají v jednotlivé dny v týdnu času. Vykonám.cz si je pečlivě prověří, takže klienti mají jistotu, že jim domů nepřijde někdo nespolehlivý. Paní na úklid projdou osobním pohovorem, je ověřená jejich identita, trvalé bydliště a trestní rejstřík.

Chcete uklidit?

Když pak přijde klient, který hledá paní na úklid, stačí vyhledávat podle adresy. Potom si naklikáte, kolik máte doma pokojů, kolik koupelen, jestli máte domácí zvířata nebo potřebujete i vyžehlit či umýt okna. Systém vám předběžně vypočítá, jak dlouho bude úklid trvat. Vy můžete zadat, kdy a v kolik se bude uklízet a připsat paní na úklid nějaký vzkaz.  Následně zadáte své jméno a adresu. Navíc je tu možnost fakturovat na firmu, uklidit si můžete nechat taktéž firemní prostory. Za úklid se platí online přes platební bránu GoPay, přičemž platíte jen za skutečně odpracované hodiny.

proverene_pani

Dostanete paní, která vám bude vyhovovat

Vypadá to, že se projekt úspěšně rozjíždí. Na webu jsou reference na několik schopných paní na uklízení a všichni klienti je vychvalují. Jediné mínus služby spočívá v tom, že je v současné době dostupná jen v Praze. Ale to by se do budoucna mělo změnit, už teď se připravuje spuštění v dalších 5 městech. Tým Vykonám.cz se postupně rozrůstá a v plánu jsou také dodatečné služby a možnosti.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru