Dnes vyšlo 15 článků

Na veřejných akcích v Helsinkách se nebude podávat maso

Na veřejných akcích v Helsinkách se nebude podávat maso

Finské hlavní město Helsinky oznámilo, že aktualizuje své cateringové menu k udržitelnější podobě. S účinností od 1. ledna 2022 se na zasedáních, seminářích, workshopech a veřejných akcích v Helsinkách nebude podávat žádné maso kromě ryb.

Místo toho bude účastníkům nabídnuto sezónní vegetariánské jídlo nebo „odpovědně ulovené místní ryby“, bylo oznámeno na webových stránkách města Helsinky. Dále bude kravské mléko nahrazeno ovesným mlékem a středem zájmu budou produkty Fair Trade. Město dále při svých akcích nebude používat jednorázové lahve na vodu, příbory ani jiné jednorázové nádobí. Také povzbudí účastníky, aby se vyhýbali plýtvání potravinami.

„Toto je mimo jiné jeden způsob, jak snížit dopad potravin na klima a snížit množství přírodních zdrojů využívaných městem,“ řekla Yle Johanna af Hällström, týmová manažerka městského klimatického týmu. Nová politika je však podle starosty Helsinek Juhany Vartiainenové otevřená k úpravám.

„Například, pokud švédský král přijede na návštěvu, pak lze nabídnout domácí menu. Nebo nějaká jiná skupina, pro kterou by bylo přirozené nabízet maso, pak bude prostor pro diskrétnost a zdravý rozum,“ řekl Vartiainen finskému listu Iltalehti.

Zdroj, foto: plantbasednews.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru