Na Ukrajině předělali Lenina na Dartha Vadera s Wi-Fi routerem

Lenin přešel na temnou stranu – tedy aspoň na Ukrajině. V Oděse měli sochu kontroverzního ruského vůdce, po novém zákonu o dekomunizaci však provedli menší facelift. Lenina vyměnili za Dartha Vadera.

Ukrajina maže svou komunistickou minulost

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v květnu podepsal program dekomunizace. Ten nařídil, aby byly během půl roku odstraněny všechny sovětské památky s výjimkou těch, které se vztahují ke 2. světové válce. Mění se i různé názvy a jména související s komunismem. Řada došla také na sochu Lenina, která dříve stávala v areálu oděské továrny na hydraulická zařízení Presmaš.

lenin-monument

Trochu Lenina přetvarovali, natřeli načerno a vznikla fiktivní postava z Hvězdných válek Darth Vader. A to není všechno. Do hlavy mu navíc umístili zdroj free Wi-Fi připojení.

darth

Sochu Dartha Vadera i s popiskem v Oděse oficiálně odhalili v pátek

Dartha Vadera mají na Ukrajině rádi

Není to poprvé, co jej takhle veřejně prezentují. Loni ho Internetová strana Ukrajiny dokonce nominovala do prezidentských voleb! Volební komise ho ovšem nemohla registrovat, protože nebylo možné ověřit jeho totožnost.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru