Na Twitteru skončil sedmiletý projekt

Na Twitteru skončil sedmiletý projekt

Když končí něco, co s vámi bylo tak dlouho, rozhodně přijde trocha nostalgie. Na projekt @everyword z Twitteru bude vzpomínat nejen jeho zakladatel, ale jistě i 97 tisíc lidí, kteří účet sledovali. Byl tady s nimi skoro 7 let.

7. června totiž @everyword zveřejnil svůj poslední tweet. Údajně se jedná o úplně poslední slovo v anglickém jazyce.

Adam Parrish z newyorské univerzity vytvořil bota, který od 30. listopadu 2007 každých 30 minut publikuje jedno slovo z anglického slovníku. Už během června se dostal k písmenku Z a od té doby utíkal alarmujícím tempem. Zděšených 97 000 followerů začínalo tušit, že brzy bude konec.

last-words

Poslední slova před koncem

Klony nebyly tak úspěšné

Objevilo se několik vtipálků, kteří se snažili @everyword napodobit. Bylo tady @everynumber nebo @everyletter. Ale jen účtu @everyword se podařilo tweetovat více než 109 000 tweetů.

„Byl jsem ohledně Twitteru trochu skeptický. Viděl jsem, jak lidé publikují nesmyslné věci, které jsou naprosto vytržené z kontextu. Chtěl jsem vytvářet krátké satirické zprávy, jak by měly tweety vypadat, a tak jsem sestrojil bota, který publikoval jednotlivá slova. A teď vidím Twitter jinak. Je to takový magický psací experiment a je úžasné, že se jej účastní tolik lidí,“ vyjádřil své myšlenky Parrish.

Jako úplně poslední na účtu nakonec září slovo étui, které přes svoji obyčejnost sklidilo obrovskou popularitu. Tweet má téměř 800 retweetnutí.

Pokud i někdo z vás patřil mezi oddané stoupence @everyword nebo se vám nápad prostě líbí a jste zklamaní z toho, že už je konec, můžete se zaměřit na různé napodobeniny. Sám Parrish doporučuje @iederwoord, který tweetuje všechna holandská slova, nebo @everyunicode, kde najdete všechny Unicode znaky. Tam se prý konce dočkáte až v roce 2076. Jestli se toho teda vůbec dožijete.

Zdroje: Mashable, The Guardian

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru