Na Twitteru se posílají #4indulony představitelům státu

Na českém Twitteru se rozmohl takový pěkný nápad. Češi z celé republiky posílají #4indulony představitelům státu, aby jim usnadnili řiťolezectví. Pokud sledujete současnou politickou situaci, nejspíš vám už správně došlo, že jde o ten dopis Číně.

Pro ty, kteří nejsou obeznámení s dopisem, si trochu shrneme situaci. Do Prahy na mezinárodní konferenci Forum 2000 přijel kromě jiných vážených hostů také Dalajlama. Setkali se s ním ministr kultury Daniel Herman, vicepremiér Pavel Bělobrádek a ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier. Jenže nejvyšším představitelům státu se to nelíbilo, s Dalajlámou by se podle nich žádný český představitel scházet neměl, aby to nenarušilo naše vztahy s Čínou. A tak vznikl dopis adresovaný Číně.

Proč lezeme Číně do zadku?

Dopis, který podle všeho připravil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), podepsali čtyři hlavní představitelé státu – prezident Miloš Zeman, předseda senátu Milan Štěch, předseda sněmovny Jan Hamáček a předseda vlády Bohuslav Sobotka. Psalo se v něm prostě něco ve smyslu, že se distancují od Dalajlámy a nesouhlasí s tím, že se s ním někteří z českých představitelů setkali.

Během včerejška se také objevily zprávy, že Čína platí ČSSD a Zemana, proto musel být dopis sepsán. ČSSD se proti tomuto tvrzení pochopitelně ostře ohradila. Přišly s tím Lidové noviny, u kterých je potřeba zmínit, že je vlastní Andrej Babiš. Ty se ovšem odkázaly na komentátora Českého rozhlasu Petra Nováčka, který něco takového uvedl ve středečních Událostech. Ale zpět k dopisu.

Indulona pro čtyři státní představitele

Dopis pochopitelně vyvolal vlnu nevole a také česká komunita na Twitteru se domnívá, že není potřeba lézt Číně tak do zadku. Každopádně Češi začali čtyřem vládním představitelům posílat indulonu, aby se jim tam příště lezlo lépe.

indulony

indulony2

Celou akci odstartoval Starý mrzout ve svém videu Tak jde Zeit #181: Čest a povinnost.

Podle vlastních slov neočekával, že se k němu někdo přidá, ale po Twitteru už dnešního dne koluje více fotek s dopisy adresovanými dané čtveřici.

indulony3

Zbytek tweetů najdete pod hashtagem #4indulony. Chcete-li se připojit a také zaslat užitečný dárek, adresy najdete na Zeitung.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru