Na trh se chystá zatím nejvýkonnější mobilní čipset v dějinách!

Na trh se chystá zatím nejvýkonnější mobilní čipset v dějinách!

 Již v příštím týdnu by měla tenhle čipset představit známá společnost Qualcomm. O jeho názvu se sice stále polemizuje, nicméně faktem je, že bude jistě výkonnější než nejnovější iPhone od Applu!

Společnosti Qualcomm se prozatím daří držet detailnější informace o chystaném čipsetu v tajnosti. Nicméně, řediteli společnosti Meizu Wongovi uniklo, že touhle novinkou bude obohacen jejich chystaný nový smartphone. Dle dohadů se bude novinka jmenovat Snapdragon 855, což by odpovídalo nástupci aktuálního modelu 845. Ten je momentálně obsažen v těch nejlepších smartphone na našem trhu.

Intel-Pentium-Silver-Celeron-Gemini-Lake-BGA-SoC-procesor-1600-696x392

Jak bude tento čipset výkonný?

Nově vytvářený čipset bude jistě velkou konkurencí pro aktuální čipset u nejnovějšího iPhonu XS a XS Max od Applu, jež mají dle průzkumu nejvyšší výkon – a to právě díky jejich čipsetu Apple a12 Bionic, jejž mimo jiné podporuje i umělá inteligence. Plánuje se, že chystaný Snapdragon 855 má být dokonce ještě výkonnější – a bude tak označován jako nejrychlejší mobilní čipset na světě.

images

Kdy se nám tato novinka představí?

Zatím není zcela jasné, kdy přesně bude Snapdragon 855 představen, nicméně, představení prvních telefonů s tímto čipsetem se bude konat na veletrhu spotřební a výpočetní techniky CES, a to začátkem ledna příštího roku v Las Vegas.

Jaké bude mít jádro?

Tahle novinka bude obsahovat nejenom jedno velice výkonné jádro, 3 středně výkonná jádra ale také i 4 extrémně energeticky úsporná jádra, což znamená že tenhle 8jádrový čip bude mít netradiční uspořádání 1+3+4.

Teď už nám nezbývá nic jiného, než se na tohle novinku trpělivě těšit!

Zdroj text, foto: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/491132-nejvykonnejsi-mobilni-cipset-ponese-jiny-nazev-porazi-i-nove-iphony.html
Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru