Na střední v Norsku budou vyučovat předmět eSport

Jedna střední škola v Norsku se chystá od nového školního roku zavést nový předmět. V jejich učebních osnovách se objeví eSport. Bude sice volitelný, ale je jasné, že zájem bude vysoký.

Předmět eSport bude na střední škole Garnes v Bergenu na stejné úrovni jako fotbal nebo házená. V rámci studijního plánu si totiž studenti volí, čím si chtějí zabývat, a do možností brzy přibyde eSport. Škola si od toho slibuje, že se žákům zlepší schopnosti kooperace a strategického myšlení.

Studenti nebudou pořád jen hrát. Třída se vždy rozdělí na poloviny. Jedna bude hrát, druhá trénovat reflexy, sílu a výdrž. Známkováni budou na základě hráčské zručnosti, komunikace, kooperace a taktických schopností. Zda budou mít nějaké učebnice či domácí úkoly zatím není jasné.

Dota, LOLko i CS:GO

Do možného výběru her, které se budou ve škole vyučovat, se zatím dostala Dota 2, League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive. Vše ale bude záležet na studentech. Prostřednictvím online průzkumu budou mít možnost vyjádřit své herní preference a nakonec budou vybrány dvě nejoblíbenější (a v hodné ze strategického hlediska) hry, které se objeví v učebních osnovách.

Bude Norsko vychovávat budoucí profesionální gamery?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru