Na Slever.cz si můžete koupit titul za necelou tisícovku. Nekupte to

Slevový server přišel s docela dobrým nápadem a nabízí možnost získat čestný doktorát za 990 Kč. Můžete se tak chlubit titulem doctor honoris causa. V Plzni se teď asi plácají do čela, že je nenapadlo také takto prodávat tituly ve velkém. Možná z toho mohli také více vytřískat.

Tuto netradiční slevovou akci najdete na https://www.slever.cz/slevy/uznavana-americka-instituce-vam-udeli-platny-cestny-doktorat/

Diplom vystaví údajně renomovaný americký institut, ten ovšem existuje jen „na papíře“. Miamský institut je přitom registrovaný jako církev. Této kauzy si všimla také Česká televize, která 24. 2. 2013 odvysílala na podobné téma reportáž a uveřejnila také článek o Miamském „virtuálním“ institutu. Česká televize upozornila na fakt, že Miami Learning Church and Institute ale nemá žádné studenty ani profesory. I sídlo na Floridě je pouze virtuální. Jako prezident instituce je na jejím webu uveden Richard Kilián. Tedy ten samý člověk, který tituly na internetu nabízí.

Doctor honoris causa

„Doctor honoris causa“ (čestný doktor, zkratka dr. h. c. uváděná za jménem) je čestný akademický titul, který je udělován bez studia a skládání zkoušek. Často titul uděluje akademická instituce (nejčastěji univerzita či jiná vysoká škola), kterou příslušný kandidát nestudoval ani na ní jinak nepůsobil. Titul doctor honoris causa udělují univerzity také za zásluhy třeba prezidentům. Podle amerických zákonů smí čestné doktoráty udělovat. A české právo je používat nezakazuje. Osoba je může používat u svého jména, nicméně úředně to není žádný doklad o tom, že by ten člověk získal nějaký vysokoškolský titul. Titul si ale může natisknout třeba na vizitky. A u svých klientů pak může vzbudit zdání kompetencí, které ale nemá.

 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru