Na širém moři pouhé Slunce udělá ze slané mořské vody sladkou pitnou !

Na širém moři pouhé Slunce udělá ze slané mořské vody sladkou pitnou !

Představte si následující situaci, šéf v práci se opil jak ruský car a v opilosti a ve sníženém bodu smyslnosti vám vyplatil vysokou odměnu za pracovní morálku a výkon (po právní stránce vše OK – správné údaje na výplatní pásce). Shodou okolností byl prodloužený víkend a odletěli jste k moři, kde jsi si v přístavu půjčili jachtu a vyrazili za slunného a se slabým větrem v zádech na moře.

Jenže šéf mezitím vystřízlivěl a pomocí voodoo vyvolal bouři a vy jste ztroskotali. Jedině co z půjčené lodě zbylo bylo pár prken a všude kolem nejrůznější bordel, jehož měrná hmotnost je menší než 1025 kg . m-3.

První kroky pro přežití jsou, přístřeší, VODA, jídlo, palivo, .. Jelikož je neděle, tak se budeme věnovat vodě.

I když jsme na moři, tak vody kolem nás je spousty, bohužel je slaná a pít se nedá, protože bychom po vypití mořské slané vody trpěli paradoxně větší dehydratací, protože na zpracování soli, tělo potřebuje další vodu, aby sůl z těla vyloučilo.

Výroba solárního destilačního přístroje

Pomůcky

1 větší nádoba a 1 menší nádoba, která se pohodlně vejde do větší nádoby
igelit
oblázek
tkaničku od boty

Výrobní postup

  1.  Do větší nádobu nabereme trochu slané mořské vody
  2. Do mořské vody ve větší nádobě ponoříme menší nádobu, aby do ní NEMOHLA natéci mořská voda
  3. Přes větší nádobu natáhneme igelit o takovém vypnutí, aby když se doprostřed igelitu dá oblázek, aby se vytvořit uzavřený trychtýř.
  4. Igelit kolem větší sklenice ovážeme tkaničkou od boty, aby nespadl, neuletěl ….
  5. Pro správnou funkci umístěme na přímé sluneční světlo

Solární destilační přístroj na vodu

Fyzikálně-chemický princip činnosti

Sluneční záření ohřívá nádobu a vodu v ní a nastává vypařování. Jelikož je nádoba uzavřená vypařená voda se zachytí na igelitu a ten je vytvarován do jakéhosi trychtýře a kapky stečou do menší nádoby. Po vypaření mořské vody zůstanou ve větší nádobě po dně krystalky soli.

Zdroj: Jak přežít - cokoli a kdekoli (Chris McNab, Grada, 2010, 978-80-247-3116-2, strana: 254)

 

 

 

 

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

  • Tomáš Jedno

    Ukradeno bez svolení vydavatelství zj: Jak přežít – cokoli a kdekoli (Chris McNab, Grada, 2010, 978-80-247-3116-2, strana: 254)

Nahoru