Na první konferenci Huawei Connect se mluvilo o inteligentním světě, digitálním mozku a cloudifikaci

Ve dnech 31. srpna 2016 až 2. září 2016 se konal první ročník Huawei Connect 2016, který se zabýval globálním ICT ekosystémem. Třídenní akce se zúčastnilo více než 20 tisíc představitelů a odborníků z oblasti ICT z více než 120 zemí světa. Konference se zaměřila především trendy v éře cloudu a možnostmi, jak dosáhnout digitální transformace v jednotlivých oblastech prostřednictvím cloudových technologií.

Čínská společnost Huawei umožnila veřejnosti komplexně nahlédnout do její cloudové strategie. První přednášku vedl Ken Hu, Huawei Rotating CEO. Vysvětlil, že společnost se prodírá na pozici lídra, který nastartuje inteligentní svět. A zároveň cílem tohoto giganta je stát se preferovaným partnerem při digitální a cloudové transformaci.

Ken Hu, Huaweis Rotating CEO

Ken Hu, Huawei Rotating CEO, Zdroj: Tisková zpráva

Základním prvkem inteligentního světa bude ICT. Ken Hu přirovnal zařízení k tykadlům, se kterými věci budou vnímat své prostředí. Vše bude propojeno sítěmi a cloud se stane zdrojem inteligence u všech věcí.

„Během příštích pěti let uvidíme všechny typy chytrých zařízení, jak se přizpůsobují různým scénářům použití. Všichni lidé a věci budou mít schopnost vnímat své okolí a zařízení budou sloužit jako vstupní brány do inteligentního světa. Optické a bezdrátové sítě poskytnou všudypřítomné ultra-širokopásmové připojení. Do té doby budou po celém světě propojené počítače agregovat obrovské množství dat, aby v cloudu vytvořily digitální mozek. Tento digitální mozek bude rozvíjen v reálném čase, nikdy nezestárne a bude poskytovat informace, které mohou být sdíleny lidmi i zařízeními v jakékolivi době skrze vysokorychlostní připojení,“ řekl Ken Hu na konferenci.

Ken Hu, Huaweis Rotating CEO-2

Ken Hu, Huawei Rotating CEO, Zdroj: Tisková zpráva

Cloudová řešení budou zaměřena na specifické potřeby podniků, a proto v tomto kontextu zůstane Huawei pro zákaznicky orientovaný. Zároveň čínský velikán předpokládá, že do roku 2025 by mělo být více než 85 % podnikových aplikací založeno na cloudu.

Ken Hu dále zdůraznil, že je důležité generovat prostřednictvím cloudu hodnoty. Podle něj by měly podniky změnit své smýšlení ohledně role ICT, přehodnotit talent a vybavit zaměstnance základními znalostmi ICT a myslet ve velkém, konat v malém a dělat pokroky taktickými a postupnými kroky směrem ke zlepšení.

„Cloud mění všechno. Vnímáme změnu jako proces znovunarození. Ať jde o jakýkoliv business, v éře Cloud 2.0 změna přinese naději. A prostřednictvím akce můžeme tvořit budoucnost,“ dodal Ken Hu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru