Dnes vyšlo 15 článků

Na poštách lze konečně platit kartami Visa a MasterCard

Česká pošta začala od konce září zavádět platební terminály, které budou přijímat karty Visa a MasterCard. Do konce letošního roku by měly být platební terminály nainstalovány zhruba na 150 poštách z celkových 3200 pošt.

Česká pošta zavedla možnost platit pomocí platební karty na své největší pobočce, a to v Jindřišské ulici v Praze. Platební terminály, které přijímají platební karty Visa a Mastercard, pošta zavádí postupně od konce září.

Do konce roku budou nové platební terminály nainstalovány na 150 poštách

Do konce letošního roku budou platební terminály nainstalovány na 150 poštách a v příštím roce zhruba na 550 poštách z celkových 3200 pošt. Seznam poboček, na kterých lze platit kartou Visa a MasterCard pošta zveřejnila na svých internetových stránkách.

Screenshot_2

Seznam se aktualizuje týdně, další aktualizace proběhne 26. 10. 2015.

Doposud pošta přijímala pouze platební karty partnerské banky ČSOB

Dosud pošta přijímala pouze platební karty partnerské banky ČSOB. Na zavedení karetních plateb od jiných poskytovatelů pošta dlouho vyčkávala. Důvodem byla výše poplatku za použití karty, který by musel zaplatit buď zákazník, nebo pošta. Pošta totiž na rozdíl od běžných obchodníků operuje s tzv. svěřenou hodnotou, tedy s penězi, které poukazuje dál adresátovi, a z nich by musela platit poplatek.

Nová evropská regulace vedla ke snížení poplatků

Zavedení služby umožnila nová evropská regulace, která vedla ke snížení těchto poplatků. Za platbu kartou nebudou lidé platit žádný zvláštní poplatek, veškeré náklady bude hradit Česká pošta.

Zdroj: Zpravyaktualne

Komentáře

Nahoru