Dnes vyšlo 1 článků

Na konci roku 2016 bude mít Indie na nádraží vysokorychlostní internet od Googlu

Společnost Google oznámila plány, které má v plánu uskutečnit. Společnost chce se zavést vysokorychlostní Wi-Fi připojení do konce roku 2016 až do 100 nejrušnějších vlakových stanic.

Možná jste překvapeni, ale většina Indů stále nemá možnost připojení k internetu. Společnost Google se rozhodla uskutečnit plán a rozšířit vysokorychlostní Wi-Fi připojení až do 100 nejrušnějších vlakových stanic v Indii. Připojení se dotkne velké většiny obyvatel. Denně vlakem cestuje zhruba 10 miliónů obyvatel. Připojení by mělo tak kvalitní, že by mělo přehrát i HD videa.

Mysore_railway_station

Google slibuje, že připojení bude mít vysokou rychlost

Milióny Indů stále nemá přístup k internetu a s tím zaostává také jejich vzdělání. Na druhou stranu, existuje milióny Indů, kteří vlastní chytré mobilní telefony s datovými tarify. Google už minulý rok představil program Android One. Program přinesl Indům dobře vybavené telefony s cenou pod 100 dolarů. Google dále přinesl možnost stahování videí z YouTube pro offline přehrávání a také podporuje hlasové vyhledávání v Hindi. Klávesnice pro Android obsahuje sedm různých indických jazyků.

Zdroj: Theverge

Komentáře

Nahoru