Na Kickstarteru měl tento projekt úspěch, tvůrce ale nastavil špatnou cenu a nezvládl velký zájem

Před 2 lety se na Kickstarteru objevil projekt, který představil chladicí box Coolest Cooler. Tento projekt si získal u lidí velký ohlas a tak se není čemu divit, že se dostal do výroby. A právě v tuto chvíli tento projekt všechny zklamal – tvůrce projektu nastavil cenu příliš nízko a firmě, která se výrobou zabývala, došly peníze, Dodnes tento chladicí box obdrželo pouze 20 tisíc lidí. 

Tento chladicí box se může pochlubit zabudovaným mixérem, vodotěsným bluetooth reproduktorem, USB nabíječkou a otvírákem na láhve. A právě na tento projekt kdysi přispělo přes 56 tisíc lidí a bylo vybráno něco málo přes 13 milionů dolarů.

Tvůrci projektu zvolili příliš nízkou cenu

Vše zpočátku vypadalo nadějně – zájemci dopředu uhradili částku dle vybrané verze od 165 do 225 dolarů což je v přepočtu cca 4 000 – 5 500 korun a čekali, než jim Coolest Cooler dorazí.  To se ale bohužel nestalo, dle dostupných informací obdrželo dodnes chladící box pouze 20 tisíc zájemců. Za vše může stávka výrobců mixérů v Číně a příliš nízká cena za konečný produkt.

„Bohužel jsme nenastavili cenové úrovně tak, aby pokryly konečnou kvalitu Coolest Cooleru. Vývoj a výroba produktu nakonec stály víc, než jsme čekali,“ uvedl tvůrce projektu.

Coolest_feature_collage

Společnost hledá způsoby, aby mohla doručit chladničky zbylým zájemcům

Říkáte si, jak je možné že se tento chladící box dá stále sehnat? Ano, dá, ale za 2x vyšší cenu, než byla původní cena. Pro firmu vyrábějící chladící boxy Coolest Cooler je toto jedna z možností, jak získat potřebné  finance na doručení chladniček zbylým zájemcům, kteří si je objednali za původní nižší cenu. Tento plán se ale bohužel zatím nedaří.

„Mysleli jsme si, že Amazon pro nás bude skvělou příležitostí. Jenže lidé to tam zaplavili negativními recenzemi a je tak nemožné prodat tam hodně chladniček,“ uvedla marketingová ředitelka firmy Susan Towersová.

Likvidace společnosti nepřichází v úvahu

Na zbylých 36 tisíc chladniček potřebuje firma sehnat kolem 15 milionů dolarů. Což je opravdu velká částka a tak nezbývá nic jiného, než čekat, že se vše nakonec povede.

Jedna z možností je oznámení podporovatelům, že když zaplatí dalších 97 dolarů, dočkají se doručení chladničky. Toto ale zřejmě nebude úplně nejlepší nápad –  zaměstnanci společnosti totiž už tak čelí výhrůžkám, a to jak po telefonu, tak fyzicky. 

„Nemůžete oznámit dohodu, dokud není hotová. Jsme na cestě vpřed. A všichni tvrdě pracujeme,“ dodala pro Susan Towersová.

Zdroj: Novinky

Komentáře

Nahoru